3D Baskı ile Para Kazanmak

  • 28 Haziran 2017
  • 5.349 kez görüntülendi.
3D Baskı ile Para Kazanmak

Üç boyutlu baskı dünyayı temellerinden değiştirmek üzere ve siz de bu değişime ayak uydurabilirseniz Üç boyutlu baskı ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Google arama sonuçlarının da gösterdiği gibi Roket hızında yükselen bir sektör. Ve işin güzel tarafı henüz yaygınlaşmış değil ve her eve girebilecek bir alet olmaktan çok uzak. Market araştırmaları 2018 itibari ile üç boyutlu baskı pazarının 16 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor.

Üç boyutlu baskı neden önemli? Arabanızın bir parçası bozuldu diyelim, bunu evde kendiniz üretmek istemez miydiniz? Ya da çocuğunuza bir oyuncak yapmayı, kendi heykelinizi dikmeyi! Üç boyutlu yazıcılar sayesinde bunlar artık mümkün. Japonya’da bu teknoloji ile ev bile inşa ettiler. Hayalinizde canlandırdığınız her şeyi gerçeğe dönüştürebilen bir teknoloji.

Peki, nasıl bu işten para kazanacağız. Birikimimiz varsa kendimize üç boyutlu bir yazıcı ve tarayıcı alacağız. Bu gün standart boyutlarda bir heykel minimum 400 liradan satılıyor. Sosyal medyayı kullanarak ürününüzün tanıtımını yaparsanız özel günlerinde insanlara değişik bir hediye alternatifi sunabilirsiniz. Bu sayede ayda 4-5 bin lira kazananlar var. Hediye bulmakta ne kadar zorlandığınızı göz önüne getirirseniz gayet kazançlı bir iş kapısı olabilir sizin için. Bunun yanı sıra internette bulabileceğiniz yüzlerce oyuncak tasarımını da yazıcınızla üretip online olarak satabilirsiniz.

Bunun dışında büyük üç boyutlu baskı şirketlerinin bölgenizdeki temsilciliğini alarak da sektörden pay alabilirsiniz. Mimarlık şirketlerinin, inşaat şirketlerinin, otellerin vb. maket ihtiyaçlarına çok daha kaliteli çözümler üreterek müşteri yelpazenizi genişletip çok daha fazla satış yaparak daha yüksek kazançlar elde etmeniz içten bile değil. Aynı şekilde kişisel heykel işinizi de bu yöntemle yürütebilirsiniz.

3D yazıcı sektörü geleceğin önü en açık sektörlerinden birisi. Göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ