Az Sermayeli Kârlı İşler

  • 08 Aralık 2023
  • 282 kez görüntülendi.
Az Sermayeli Kârlı İşler

Freelance İşler

Günümüzün en az sermaye gerektiren işlerinin freelance yapılan işler olduğunu söyleyebiliriz. Bu işlerin yapılabilmesi için ihtiyacınız olan şeyler bir bilgisayar, elektrik ve internettir. Bunların artık evlerde olmazsa olmaz teknolojiler olduğunu bildiğimize göre, ortaya bir sermaye koymanıza gerek olmadığını bile düşünebiliriz. Örneğin metin yazarlığı, grafik ve web tasarımı, satış ortaklığı, online satış gibi işler yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer bu alandaki işlerinizi daha profesyonel şekilde yapmak isterseniz, ortaya çok az sermaye koyarak kendi hizmetlerinizi tanıtan bir web sitesi kurabilirsiniz. Daha da ilerlemek için online ve sosyal medya reklamlarına az miktarda sermaye yatırmayı düşünebilirsiniz.

Danışmanlık

Danışmanlık, günümüzün en kazandıran işlerinden biri haline geldi. Her iş alanında insanlar artık danışmana ihtiyaç duyuyorlar. Örneğin emlak ofisleri için danışmanlık hizmeti verebilir veya iş ekibini yönetmek isteyen bir iş adamına danışmanlık yapabilirsiniz. Ancak bu işi layığı ile yapabilmeniz için danışmanlık yapacağınız konuya tam anlamıyla hakim olmanız gerektiğini ve bu nedenle kendinizi eğitmeniz gerektiğini de unutmayın. Danışmanlık işini isterseniz küçük bir ofisten yapabilir veya internet üzerinden online olarak da yapabilirsiniz.

Catering Hizmeti

Catering hizmeti, hem az sermaye gerektirmesi hem de iş imkânının çok fazla olması nedeniyle tercih edilen işlerden biridir. Günümüzde neredeyse her işyeri, yurt, okul ve benzeri kurum ve kuruluşlar, yemek hizmeti almak zorundadır. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için de bir catering firması ile anlaşırlar. Küçücük bir dükkân ile hizmet veriyor olsanız bile, bu alanda çok sayıda iş yapmanız mümkündür. İşinizi büyütmeniz ise bu alanda son derece kolay ve hızlıdır.

Seyyar Satıcılık

Seyyar satıcılık, hiçbir zaman vazgeçilen bir iş olmamıştır. Her ne kadar çevrede dükkanlar, mağazalar çok sayıda artmış olsa da insanların seyyar satıcılara olan bakışı her zaman iyi olmuştur. Örneğin kışın ortasında sıcacık kestaneler satan, yazın ortasında mis gibi kokusu yayılan mısırları satan satıcılara kayıtsız kalamayız. Bu iş için gereken sermaye oldukça azdır. Eğer satıcılık yapacağınız yeri iyi seçerseniz çok iş çıkarabilirsiniz.

Stand Açmak

Çeşitli ürünler üzerine stand açmak, seyyar satıcılığın bir üst versiyonudur diyebiliriz. Standlar, alışveriş merkezi ve sahil kenarı gibi bir tık daha gelişmiş yerlerde kurulur. Daha lükse yönelik malzemelerin standları açılabilir. Örneğin kozmetik ve parfüm standı, hediyelik eşya standı gibi… Veya çiğ köfte standı, çay, kahve standı gibi yeme içmeye yönelik standlar da açılabilir.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ