Crypto Currency (Dijital Para) İle Para Kazanma

  • 07 Ağustos 2018
  • 4.895 kez görüntülendi.
Crypto Currency (Dijital Para) İle Para Kazanma

Eminim birçoğunuz Bitcoin’i duymuştur. Hiç bir devletin, hiç bir bankanın kontrolünde olmayan, fiziksel olarak var olmayan dijital bir para birimi. Bu para birimleriyle internetten alışveriş yapıp ödeme gönderebilirsiniz, Herhangi bir şey satıyorsanız da yine bu yöntemle cüzdanınıza ödeme alabilirsiniz. Merkezi olmayan bu para birimi sayesinde para hesabınıza bir aracı kurum olmadan doğrudan aktarılır. Kimse bu teknolojiye sahip değildir, temsilciliği, franchise gibi oluşumları yoktur. Bütün işlem, parayı gönderen ve alıcı arasında dijital olarak gerçekleşir. Bitcoin’in değeri, bağımsız piyasalarda arz talep ilişkisi ile belirlenir.

Bitcoin kazma

Peki, fiyatları nasıl takip edebilirim?

https://bitcoinwisdom.com/ Bu site ile global olarak piyasadaki Coin hareketlerini anlık olarak izleyebilirsiniz.

Türkiye’de bir kaç BTC alım satım sitesi mevcut,

https://www.btcturk.com/

https://koinim.com/

https://www.paribu.com/

Kayıt olduktan sonra banka havalesi ile BTC alıp gönderebilirsiniz.

Biraz da işleyişten bahsedelim. BTC nasıl işler? Madenci dediğimiz kişiler güçlü bilgisayar sistemleriyle BTC codlarını çözerler ve bunun karşılığı ödül olarak belirli bir miktar BTC alırlar. Bu miktar madenciler arasında paylaştırılır. BTC işte böyle üretilir. Daha sonra üretilen BTC online cüzdanlarla sisteme aktarılır. Alış veriş yapmak istiyorsanız sizin de mutlaka bir online cüzdanınız olmak zorundadır. Herhangi bir işlem emri verdiğinizde, sizin cüzdanınızdaki BTC Maden havuzlarına gider ve oradan küçük bir meblağ karşılığı hedef cüzdana aktarılır. Bu sayede ödemenizi yapmış ya da almış olursunuz.

Nasıl para kazanacağız bu işten?

Birinci metot madencilik yapmaktır. Bu metot, yatırım ve bilgi gerektirir. Hangi parayı üreteceksiniz ona göre bir sistem kurmanız gerekiyor. Bazı coinler ekran kartı ile kazılırken bazıları işlemci hatta bazıları sabit diskleri bile kullanır. Burada temel giderler sistem maliyeti olacağı gibi artı olarak ciddi bir de elektrik gideri olacaktır. Yurtdışında bu gibi tesisler elektrik fiyatlarının ucuz olduğu yerlere konumlandırılır. Hem sistemin harcayacağı elektrik, hem de sistemi soğutmak için harcayacağınız elektrik ciddi bir maliyet kalemidir. Bu gibi kazıcı sistemlere genel olarak Mine Rig adı verilir. Bunu kendiniz kurabileceğiniz gibi hazır olarak satın da alabilirsiniz. Ne kadar güçlü bir sistem kurarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Kazma zorluğu bulunan her BTC bloğunda artar. Yani bu gün kurduğunuz sistemle diyelim ki ayda 1 BTC mine ediyorsunuz, diğer ay 0.95 e düşer ve bu giderek azalır. Sürekli sisteminizi güçlendirmeniz gerekecektir.

Bitcoin Ticareti

İkinci olarak al-sat yaparak da ciddi paralar kazanabilirsiniz. Trendleri takip ederek, düşüş ivmesinde yakalayıp yüksek noktalarda satarak çok ciddi kar elde edilebilir. Üstünde bir devlet kontrolü olmadığı için düşerken de müdahale edilemez, yükselirken de. Örnek verirsek, Bir kaç ay önce 1700 dolara satılan BTC nin tanesi an itibari ile 2500 doları görmüştür. Yukarda verdiğimiz siteler üzerinden al sat yapabileceğiniz gibi, yabancı siteleri de takip ederek aradaki farktan yararlanabilir, daha fazla kar elde edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise yeni çıkan diğer coinlere yatırım yapmak. Gelecek vaat eden bir kaç coine fiyatları tabandayken yatırıp yapıp unutmak gelecek için inanılmaz bir kar fırsatı sağlayabilir. Doğru ata oynarsanız 0.00001 dolardan aldığınız bir coini 1 dolardan satarak hayallerinizin ötesinde paralar kazanabilirsiniz. Bu yöntem temel olarak risklidir ama getirisi en yüksek olan yöntemdir. BTC yi 0.001 den alan (belki yüz bin tane) insanların şu an sahip oldukları para milyonlarca dolar.

Doğru araştırma, doğru strateji ve biraz cesaretle Coin piyasası size zengin olmanın kapılarını aralayabilir. Unutmamanız gereken, bu paraların üstünde kimsenin kontrolü yok. Yani manipülasyona her zaman açıktır. Düşme trendindeyken aniden yükselebilir, Uzaya çıkacak derken birden yerin dibine düşebilir. Siz sadece dikkatli olun ve gözünüzü dört açın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ