Facebook’tan Para Kazanmak

  • 08 Aralık 2016
  • 5.242 kez görüntülendi.
Facebook’tan Para Kazanmak

Para kazanmak isteyenlerin yaptıkları en büyük hata bir mecraya yabancı olup o işten para kazanmak istemeleridir. Öncelikle para kazanmak istediğiniz iş hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Facebook’tan para kazanmak için de bu geçerlidir, yani facebook’u iyi bilmelisiniz ve aktif olarak facebook kullanmalısınız.

Facebook için birçok para kazanma yöntemleri mevcut olup biz bunların günümüzde en geçerli olanı facebook sayfası ile para kazanılmasından bahsedeceğiz.

Facebook Sayfa Açarak Para Kazanmak

Öncelikle bilgi sahibi olduğunuz ve ilgilenmekten sıkılmayacağınız bir konuda sayfa adınızı oluşturun. Biz örnek olarak komedi sayfasından bahsedeceğiz. Kuracağınız komedi sayfasının hedef kitlesini mutlaka komedi içerikli kelimelerden oluşturun. İleride ücreti olarak reklam yaparsanız direk hedef kitleniz olarak komedi ile ilgilenen ve bu sayfaları beğenen kişilere reklamınız gösterileceğiz için sayfanızı beğenme yüzdeleri daha fazla olacaktır.

Sayfanıza öncelikle tüm arkadaş listenizi davet edin, ardından lafınızın geçtiği arkadaşlarınıza sayfanızı profillerinde paylaşmaları hatta onlarında arkadaşlarına istek göndermeleri için teklifte bulunun. netisfikirleri.com Profilinizde 1000 arkadaşınızın olduğunu varsayın 300 arkadaşınız sayfanızı beğense ardından 200 kişi ordan buradan gelse zaten başlangıçta 500 aboneli bir sayfa ile açılış yaparsınız ki bu iyi bir sayıdır.

Sayfanın görselini muhakkak dikkat çekecek şekilde yapın. Sürekli sayfanızda komik resimler, yazılar vs paylaşın. Bir süre paylaşım yapıp bir süre yapmamanız üyelerinizin canını sıkacaktır. Bu işin tek oluru sürekliliktir, bu işten para kazananlar bunu bir iş olarak görüp nette sürekli ilgi çekici komik görselleri aratıp gerekiyorsa photoshop ile üzerlerinde oynama yapıp bu şekilde paylaşırlar. Hiçbir zaman yılmayın uzun bir süre yavaş yavaş artan üye sayınız bir paylaşımınızın tutulmasından sonra birden patlayıverir ve siz bile ne olduğunu anlamadan sayfanız 1 milyon abonelere kadar ulaşabilir.

Bütçeniz dahilinde sponsor reklamlar vererek sayfanızı daha geniş kitlelere ulaştırmaktan korkmayın.

Peki sayfayı açtım 500 bin abonem var parayı nereden kazanacağım?

Sayfanız bir potansiyele erişmiş ise artık sıra reklamveren bulmaya gelmiştir. Genelde çok büyük ve aktif bir sayfanız var ise reklam bulmak için yorulmanıza gerek kalmaz reklam verecek olan firma veya kişi sizi bulacak demektir. Fakat siz kendiniz buradan konu açıp reklam vermek isteyen kişilerle buluşabilirsiniz. Piyasanın durumunu ayrıca o sayfadan takip edebilir fiuyatlandırmanızı ona göre yapabilirsiniz. Sayfanızdan bir takım ürünün bir firmanın web sitesinin veya facebook sayfasının adresinin reklamını yapabilirsiniz. Ayrıca bir süre sonra sıkılırsanız buradan sayfanızı satılığa çıkarabilirsiniz.

Ayrıca sıfırdan bir sayfa açmak yerine hazır facebook sayfalarını alıp bunu geliştirrebilirsiniz, fakat o sayfayı siz açmadığınız için üyelerinin gerçekmi yoksa kasılmış üyemi olduğunuzu bilemezsiniz veya bunu öğrenmek zamanınızı alabilir. Facebook sayfası alırken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Bizim örneğimiz komedi sayfası dalında idi bunu başka şekildede düşünebilirsiniz, örneğin balık tutmak ile ilgili çok aktif ve en büyük sayfa sizde bu şekilde balık malzemesi satan firmalar ile anlaşabilir onların ürünlerinin satışlarından komisyon alabilir veya reklamlarını hedef kitle olduğu için güzel paralar karşılığında yapabilirsiniz. Hatta çok büyük bir sayfanız var ise ileride şirketleşebilir ve ürün satmaya sayfanızdan devam edebilirsiniz. Sosoyal medyanın bilhassa facebookun gücünü kesinlile küçümsemeyiniz. Başarılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ