Fiverr ile Para Kazanmak

  • 08 Aralık 2023
  • 296 kez görüntülendi.
Fiverr ile Para Kazanmak

İnternet sayesinde koskoca bir dünya küçücük bir kutuya sığar olduğundan beri para kazanmanın yolları da hızlı bir şekilde artış gösterdi. Bunlardan birisi de Freelance olarak çalışmak. Okuduğunuzu anlayacak ve derdinizi anlatacak kadar İngilizce biliyorsanız ayda 1000 dolarlık kazançlar sizin için birkaç tık uzaklıkta.

Fiverr aklınıza gelebilecek hemen hemen her dalda freelance çalışanların ilan verdiği global olarak en büyük freelance sitelerinden birisi. Peki, burada nasıl para kazanabiliriz? Cevap basit, kolaylıkla yapabileceğiniz bir iş dalında Fiverr’a ilan bırakacaksınız. Örneğin “Ben sizin için harika kartvizit tasarımı yaparım.” Tabii ki bunu İngilizce olarak yazacaksınız. Hizmetinizin değerini ve ne kadar sürede işi teslim edeceğinizi gireceksiniz. Ardından kartvizit ihtiyacı olan insanlar site üzerinden size ulaşmaya başlayacak. Temel olarak sitenin işleyişi bu şekilde. Şimdi biraz ayrıntılara girelim.

Fiverr’a kayıtlı on binlerce freelance var. Bu kadar insanın arasından sıyrılıp sipariş kapmak kolay bir iş değil. Öncelikle sabırlı olmalısınız, her şeyin anahtarı sabırda. Bir iki hafta kimse sipariş vermiyor diye vazgeçerseniz işi kaybedersiniz. İkinci olarak SEO kullanmayı bilmelisiniz, zira Google kadar olmasa da Fiverr da büyük bir arama motoru. Sizin alanınızla ilgili arama kelimelerini araştırıp ona göre ilanınızda bu kelimeleri vurgulamalısınız. Aramalarda öne çıkmazsanız kimse sizi göremez ve kimse sizi göremezse doğal olarak sipariş de alamazsınız. Bir diğer ve önemli etken özgün içerik. Template kullanıyorsanız değişik ve az kullanılan projeleri güzel bir şekilde değiştirin. Çok satanlara bakın, bu projelere yakın işler sunmak size daha fazla sipariş getirecektir. İçeriğinizi çeşitlendirin, daha fazla ilan açmaktan korkmayın. Daha fazla ilan demek daha fazla görülme demektir. Her gün “Buyer Requests” kısmına göz atmayı unutmayın. Burası halledilmesi gereken işi olanların ilan verdikleri yerdir. Müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırın. Buradaki ilanlara teklif verin, portfolyonuzu gönderin. İş çıkmaz diye düşünmeyin, sizin ilanlarınıza her tıklama sizin ilanlarınızın değerini arttırır ve ön sayfalara çıkma sürecinizi hızlandırır. Sosyal medyayı blogları takip edin, ilanlarınızı buralarda yayınlayın, kimin nereden ne zaman sizin sağladığınız bir işe ihtiyacı olacağı belli olmaz. Sitedeki araştırmalara göre iş ilanınızı paylaşmak satışlarınızı nerdeyse üç kat arttırmaktadır. Çekingen olmayın, paylaşın. Fiverr da işi zamanında teslim etmek ve müşteri yorumları çok önemlidir. Bu yüzden mümkün olan en kısa sürede işi tamamlamaya bakın. İlanınızda 2 gün süre vermişseniz kırk sekiz saatin dolmasını beklemeyin. Memnuniyeti yüksek müşterinin size tip atması daha kolaydır. İlanlarınızda ekstraları akıllıca kullanın, iki günlük sürede yaptığınız işi bir günde yaparım diyerek ekstra para kazanabilirsiniz aynı ilandan. Ekstralarınızı çeşitlendirip tercih edilirliğini arttırmalısınız. İlanımızı açtık, işi yavaş yavaş düzene soktuk, biraz satış yaptık. Ama hesabımıza para hemen geçmiyor. Fiverr öncelikle bir işten gelen parayı 14 gün bekletiyor. Bu sürecin sonunda para hesabınıza aktarılabilir hale geliyor. Bu aşamadan sonra paranızı çekebiliyorsunuz. Fiverr size üç seçenek sunuyor. Paypall, Fiverr Revenue Card ve Bank Transfer. Yapılan işten %20 komisyon aldığı için para transferinde herhangi bir komisyon ödemezsiniz. Fiverr’da yapabileceğiniz iş alanları ise şöyle; Grafik & Tasarım, Dijital Pazarlama, Yazı ve Çeviri, Video & Animasyon, Müzik & Ses, Programlama & Teknoloji, İş yönetim, Eğlence.

Yukarıdaki alanlarda biraz tecrübeniz varsa dijital dünyada para kazanmanın kapıları size kolayca açılacaktır.  Ayda 1000 dolar kazanmanız hayal değil. Biraz sabır, biraz tecrübeyle siz de evinizde rahat rahat para kazanmaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ