İnci Ayakkabı

  • 17 Mayıs 2017
  • 3.484 kez görüntülendi.
İnci Ayakkabı

Dünya çapında ün salmış  bir Türk markası olan İnci Ayakkabı, yüz yıla dayanan geçmişiyle kalitesini yaşatmaya devam ediyor. 1917’de küçük bir lostra salonuyla başlayan İnci, birkaç yıl sonra bir salona dönüştü. Dönemin zorlu yapısı sırasında fark yaratan ve büyümeyi başaran marka otuz yıl büyüyerek varlığını sürdürmeye devam etti. 1947 yılında ailenin bir mirası haline gelen İnci, ailenin ikinci kuşak temsilcisi Ahmet Nuri Kızıltaş’ın Fatih’te mağaza açmasıyla ikinci şubesine sahip oldu. Geniş bir vizyon ve ilerici bir misyona sahip olan Ahmet Nuri Kızıltaş kendini ve hayatını İnci markasının kaitesini, şıklığını geliştirmeye adadı. Çalışmasının meyvelerini de geçen yıllarda alanında bir dev haline gelmesiyle aldı. Türkiye’de öncü bir kuruluş olan marka alçak gönüllü bir lostradan dünyaca ünlü bir marka olma yolunda bir kuruluşa dönüştü.  Bu yol 1980’li yıllar ailenin üçüncü nesilinin bu mirası yenilikçi bir tutumla yoğurmasına ve modern ayakkabı dünyasında İnci’nin yerini almasına şahit oldu. Türkiye iç pazarından sonra hedeflenen dış pazar markası olma yolu yine bu dönemde açıldı.

1989’da Kadıköy’de açılan mağazayı, 1992’de Bakırköy izledi. 1993’te ilk kez İstanbul dışına taşınan markanın yeni adresi Konya oldu. 1994’de  ise dönemin en önemli alışveriş merkezi Akmerkez’de mağaza açan İnci büyümesini bu süreçten itibaren devam ettirdi.  Talep artışının sonucu İnci 1994’te tamamen yeterli kapasite ve özelliklere sahip üretim tesisinin sahibi oldu. Ayakkabıda ünlenen İtalyanların da bakış açısını ülkemize taşıyan firma uzman kadrosunda İtalyanları kullanarak ayakkabıya yeni bir algı getirdi. Bu algı İnci’nin know- how anlayışını dünya sınırlarına taşıdı. Türk kadınlarından sonra dünya kadınlarını da hedefleyen yeni üretim ayakkabılar ilk sahiplerini İtalya ve ardından Belçika’da buldu. Günümüzde ihracat zinciri otuz yedi ülkeye ulaşan firmanın aldığı kararla bayiliklerini çoğaltacağı duyuruldu. Türkiye’de halihazırda 104 mağazası bulunan marka KKTC’deki 3, Bakü’deki 1, Türmenistan’daki 1 mağazası ile İnci, Türkiye dışında da hizmetlerine devam ediyor.

Son dönemde verdiği kararla bayilikler açmaya hazırlanan firmanın Denizli, Afyon, Aydın, Diyarbakır, Edirne, Sivas, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kırıkkale, Tokat illerinde özellikle bayi açan yatırmcılarla işbirliğine gitmeyi planlıyor. Satış ağını genişetmek niyetiyle yola çıktığı bu fikir firmanın farklı illerde de adının markalaşmasını sağlamak için attığı bir adım. Firmanın bayilik şartları için belirlediği şartlar özel iletişimde açıklanırken genel şartlar;

  • markanın yüz yıla dayanan kalitesi ve güvencesine ters düşmeyecek yetilere sahip mağaza ve mağazacılık anlayışı.
  • 80 m2 ve üzeri alana sahip mağaza imkanı
  • Alışveriş trafiğinin yoğun olduğu bir alanda hizmet vermek
  • Vitrin ve iç düzenlemenin İnci markasının anlayışına uygun hazırlanması
  • Bu alanda yetkin ya da yetkin olabileceğine inanan istekli girişimciler.

İnci’nin verdiği destekler ise şu şekilde: Personel Desteği, Eğitim Desteği, Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam

Bu şartlarda ortak paydaya varılması halinde İnci bayiliği almak isteyen girişimciler francihise olmak için aşağıda belirtilen iletişim ve ulaşım adresleri ile irtibata geçebilir.

Adres: Defterdar Mah. Otakçılar Cad. No:78 Kat:1/10-11 Eyüp / İSTANBUL

Tel: 0 (212) 437 81 55

Fax: 0 (212) 437 81 71

Web Sitesi: www.incideri.com

E-Posta                : info@incideri.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ