İnternet Üzerinden Para Kazanmak İçin Birkaç Fikir

  • 07 Mayıs 2017
  • 4.051 kez görüntülendi.
İnternet Üzerinden Para Kazanmak İçin Birkaç Fikir

Bugünün dünyasında işsizliğin arttığı ve insanların para kazanmak için zorlandığını görüyoruz. Bu yüzden insanlar önlerine çıkan her fırsatı değerlendiremeye çalışıyor. İnternet alemi de para kazanmak için kullanılan bir mecradır. İnternet üzerinden çok sayıda iş yapmak ve para kazanmak mümkündür. İşte bunlardan en dikkate değer olanlarını sizler için sıraladık.

Bilgisayar Oyunları

Dünya üzerinde bilgisayar oyunu oynayarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle Çin’in bu konuda oldukça ileri seviyeye gittiğini söyleyebiliriz. Eğer bilgisayar oyunları ile biraz haşır neşirseniz, oyunların içindeki sanal paraların ve elde edilen önemli araçların oyuncular için ne öneme sahip olduğunu bilirsiniz. İşte bazı insanlar, oyun oynarken biriktirdikleri bu önemli “item”ları ve sanal paraları, oyun sırasında ihtiyacı olan diğer oyunculara satarak kendilerine bir geçim kaynağı oluşturuyorlar. Bunun en iyi örneğini World Of Warcraft oyuncularında görüyoruz. Bu oyunu bir hayat düsturu haline getirmiş çok sayıdaki oyuncu, oyunun önemli parçalarını elde etmiş diğer oyunculardan alışveriş yapmayı tercih ediyor.

Reklam Siteleri

Bildiğiniz gibi internet aleminde reklamcılık büyük hızla önemini arttırıyor. Çoğu insan bir web sitesi kurarak ve içeriğini uzun bir süre boyunca takip ederek sitesinin hit sayısını arttırdıktan sonra, bu siteye reklam alarak para kazanmayı hedefliyor. Çünkü bu işte gerçekten gelir önemli bir noktaya ulaşabiliyor. Ancak bir web sitesinin hit sayısının arttırılmasının ve arama motorlarında iyi bir konuma gelmesinin çok uğraş ve zaman gerektirdiğini de unutmamak gerek.

Blog Yazarlığı

Blog yazarlığı, artık internet aleminin neredeyse resmi işlerinden biri haline geldi diyebiliriz. Bu iş, artık bir meslek olarak görülüyor ve çok ciddiye alınıyor. Çoğu site, deneyime sahip blog yazarlarını kiralamayı veya tam zamanlı çalıştırmayı uygun görüyor. Çünkü sitelerin en büyük eksiği içerik üretmeleri. Blog yazarları içerik üretme anlamında büyük bir iş görüyorlar. İster başka sitelerde blog yazarlığı yapın ister kendi siteniz üzerinden yapın, bu iş kesinlikle geleceğin mesleklerinden biri konumunda. Netisfikirleri.com sitemizde blog yazarlığından detaylı bir şekilde bahsetmiştik.

E-Ticaret Siteleri

İnternet üzerinden ticaret yapılması da bir diğer iş fikri olarak karşımıza çıkıyor. Artık bir ofis veya bir dükkan açmak yerine, bir e-ticaret sitesi kurarak daha pratik ve hızlı şekilde ticaret ve satış yapmak mümkün. Elbette her işte olduğu gibi bu işte de önemli çabalar sarf etmeniz gerekiyor. Ürünleri kendiniz mi üreteceksiniz yoksa tedarikçiniz mi olacak. Ürün sayıları ve nerede depolanacakları, kargo hizmetleri, site üzerindeki hizmetler ve daha pek çok şeyi önceden planlamanız sizin yararınıza olur.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hem sosyal alanda hem iş alanında büyük bir öneme sahip. Eskilerde sosyal medya platformları hor görülürken artık normal hayatın bir parçası haline geldiler. Bu platformlar, özellikle iş dünyasının içine yerleşmesi ile birlikte inanılmaz bir atılım gösterdi. Birçok firma sosyal medya hesaplarının yönetimine çok önem veriyor ve bunun için özel elemanlar kiralamayı yeğliyor. Siz de bu tarz ihtiyacı olan firmaların sosyal medya hesaplarını yönetmek ile ilgili kendinize bir iş kapısı açabilirsiniz. Ancak bu işi küçümsemeyin ve basit birkaç paylaşım yapmaktan ibaret olduğunu düşünmeyin. Banner tasarımları, organik kullanıcılara ulaşma ve daha pek çok düşünmeniz gereken şey olduğunu unutmayın.

Online Dersler

Artık insanlar herhangi bir konuda ders almak için illa ki 30 kişilik sınıfların içine tıkılmak zorunda değiller. Çünkü daha cüzi ücretler ile internet üzerinden aynı dersleri almaları mümkün olabiliyor. Siz de uzman olduğunuz herhangi bir konuda online ders hazırlayarak bu dersi satışa çıkarabilirsiniz. Ya da daha büyük düşünüyorsanız kendinize bir eğitmen ekibi kurarak onların hazırlayacağı dersleri toplu olarak sunacağınız bir web sitesi projesi geliştirebilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ