İnternetten Gerçekten Para Kazanılır mı?

  • 25 Ekim 2016
  • 3.008 kez görüntülendi.
İnternetten Gerçekten Para Kazanılır mı?

Birçok kişinin merak ettiği bir soru. İnternet alemine yabancı olan kişiler internet üzerinden para kazanıldığına gerçekten pekte inanmazlar. Fakat çevrenizde gerçekten yakından tanıdığınız internet yolu ile para kazanan kişiler var ise işte o zaman “vayy be internetten gerçekten para kazanılıyormuş” dersiniz.

Öncelikle internet üzerinden para kazanan kişilere bakarsanız çok geniş bir yelpazede olduklarını görürsünüz. Örneğin ayda 50 tl kazananda vardır 15.000 tl de  daha fazlası da vardır da benim hedefim o kadar büyük olmadığı için 15 binde takılı kaldım. Ama inanınki bunun fazlasını kazanan arkadaşları ben kendimde bizzat tanıyorum.

Peki can alıcı soru; sadece internete bağlı bir bilgisayar ile yatarak evden nasıl para kazanılır?

Bir kere arkadaşlar yatarak para kazanmayı unutun. Örneğin özel sektörde çalışıyorsanız ve aylık maaşınızı almak için patronunuz burnunuzu bir hayli sürtüyordur. Şu şekilde kesinlikle düşünmeyin; bir yolunu bulayım bende yatarak para kazanayım. Öncelikle bu işlerden biraz da olsa anlamanız internet sektöründe tecrübe kazanmanız gerekiyor. netisfikirleri.com Bu tecrübede internet üzerinden bir takım yazılar okuyarak sörf yaparak olur. Mesela sosyal medya hesaplarınız yoksa açın, bir  blogunuz yoksa açın, bir youtube kanalınız yoksa açın kendi çektiğiniz videoları koyun vs. vs… bu şekilde birçok şey düşünülebilir. Fakat ilk etapta para kazanma hedefiniz olmasın. İnternet ile haşır neşirseniz zaten bunları yapmanıza gerek yoktur para kazanmak için düşünceler üretmeye başlayabilirsiniz.

İnternetten kazandığım parayı nasıl alabilirim?

Anlaşmanıza göre firmalardan banka hesabınıza havale/eft şeklinde alabilirsiniz. Bir diğer yol ise elektronik para hizmeti kullanan hizmetleri kullanmak.

Bir süre öncesine kadar bunların en başında paypal geliyordu. Fakat bildiğiniz üzere Paypal Türkiye’deki hizmetlerini durdurdu ve şuan için Türkiye’de yaşıyorsanz hiçbir şekilde paypal aracılığı ile para transferi gerçekleştirmezsiniz.

Buna alternatif benim kendimde kullandığım payoneer‘ı önerebilirim. Aynı zamanda kredi kartı ile ödeme almak istersenizde İyzico önerebilirim, firma taksit seçeneğide sunduğu için daha kolaylık sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ