KOSGEB’in En Çok Destek Verdiği Girişim Fikirleri

  • 08 Nisan 2017
  • 3.251 kez görüntülendi.
KOSGEB’in En Çok Destek Verdiği Girişim Fikirleri

Açılımı T.C Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB, iş kurmak isteyen girişimcilere destek veren bir kurum. Her yıl çok sayıda kişi, geliştirdiği fikirleri KOSGEB’in maddi yardımları sayesinde gerçeğe dönüştürüyor ve kendi işinin sahibi oluyor.

Peki, acaba KOSGEB bugüne kadar hangi girişim fikirlerini kabul etti? Şunu söylememiz gerekir ki KOSGEB’in en çok destek verdiği girişim fikirleri teknoloji dünyasına değinen fikirler oluyor. netisfikirleri.com En çok destek verdikleri girişimciler ise kadınlar. Kadınların iş hayatına atılmaları anlamında büyük bir fırsat söz konusudur. Gelin şimdi bu girişim fikirlerine örnekler verelim.

İnsansız Hava Araçları: Son zamanlarda drone olarak da bildiğimiz insansız hava araçları, pek çok anlamda kullanılıyor. Bu nedenle eğer bir insansız hava aracı üretmeyi planlıyorsanız, bu konuda destek bulabilirsiniz. Bu sayede Türkiye’de drone üretimi başlatarak yatırım çekme şansına erişebilirsiniz.

Ev Yemekleri: Özellikle yemek konusunda maharetli ev hanımlarının bir yandan iş sahibi olabilmeleri için ev yemekleri satışı yapmalarına destek olunuyor. Örneğin reçel üretimi konusunda deneyimli olan ve kendine güvenen hanımların bu alanda bir fikir sunarak destek almaları mümkün olabilir.

Hediyelik Ürünler: Hediyelik eşyalar, günümüzde en rağbet edilen ürünlerdir. Bu nedenle özellikle turistlerin çok olduğu bölgelerde hediyelik eşya satışı için iş üretme fikri oldukça kabul görüyor.

Bayilik: Bayilik almak, KOSGEB’in destek verdiği diğer iş alanlarından birisi. Bayiliğini almak isteyebileceğiniz çok sayıda sektörden çok sayıda firma ve marka bulunuyor.

Robot Teknolojisi: Robot üretimi, son gelinen teknoloji şartlarında inanılmaz bir ilgi görüyor. Bu nedenle eğer robot teknolojisi üzerine bir üretim yapmanız söz konusu ise KOSGEB’den bu desteği mutlaka bulabilirsiniz.

Elektrik Enerjisi: Elektrik enerjisi üretimine dair girişim fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için yüksek maddi desteğe ihtiyacınız olduğu ortadadır. Ancak enerji dönüşümünün bu kadar revaçta olduğu bir zamanda bu alandaki fikirlerinizin karşılıksız bırakılması mümkün değil gibi görünüyor.

Web Portalı: Mantıklı ve yaratıcı fikirler ile geldiğiniz sürece KOSGEB, web portalı ile ilgili olan girişimleri de kabul ediyor. Örnek vermek gerekirse İzmir’de yeme içme üzerine mekanlar hakkında bilgi veren bir web portalı olabilir.

Reklamcılık: Reklam yayınlayarak hizmet sunma konusunda, örneğin bir reklam ajansı kurmak gibi, KOSGEB’in desteği söz konusu. Basılı ve web ortamında yapılacak reklamcılık faaliyetleri oldukça ilgi görüyor.

Evcil Hayvan Gıdaları: Hazır gıdalar içerisinde bulunan evcil hayvan gıdaları üretimi konusunda dünya çapında bir ilginin olduğunu biliyoruz. Kedi, köpek gibi evcil hayvanların yemlerinin ve sağlık malzemelerinin üretimi konusunda bir destek alabilirsiniz.

Medikal Sektörü: Sağlık ürünlerine her zaman için ihtiyaç vardır. Bu ürünlerin kullanımı hiçbir zaman son bulmaz. Bu nedenle medikal cihazların üretimi konusundaki fikirleriniz karşılık bulabilir.

Engelli Aracı: Engelliler için günümüzde çok daha fazla kolaylaştırıcı çalışmanın yapıldığını biliyoruz. Bu alanda siz de bir katkınız olmasını istiyorsanız, engelli insanların kullanabileceği araçların üretimi konusunda bir iş kurmayı düşünebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi: E-ticaret sitesi kurmak ve bu site üzerinden satış gerçekleştirmek, artık insanların hayatında olağan bir durum haline geldi. Çoğu insan internet siteleri üzerinden alışveriş yapmaya karşı güvensiz yaklaşmıyor. Eğer satışını yapacağınız konu başlığı faydalı veya güzelse kabul edilecektir.

Mağazacılık: Mağaza açma fikri çok geniş bir alanı kapsar. Mağaza açabileceğiniz çok sayıda alan vardır. Giyim, mücevher, ayakkabı, aksesuar gibi çok sayıda alanda mağaza açabilirsiniz.

Restoran – Kafe: Restoranlar ve kafeler her zaman için ihtiyaç duyulan yerlerdir. Özellikle sıradışı bir konsepti bulunacak restoran veya kafe fikri ile başvuru yaparsanız kabul edilme olasılığı yüksektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ