Pinterest ile Para Kazanmak

  • 26 Temmuz 2019
  • 3.698 kez görüntülendi.
Pinterest ile Para Kazanmak

Son zamanlarda webmaster tarafından bir hayli popüler olan ve rağbet gören bir kazanma taktiğinden bu yazımızda sizlere bahsedeceğiz.

Pinterest site açmak için gerekli olanlar;

Öncelikle 1 adet web sitenizin olması gerekli. Bunun yanında içeriklerin otomatik sitenize eklenmesini istiyorsanız 1 adet içerik botu ve yine sitenizdeki resimlerin otomatik pintereste eklenmesini istiyorsanız onunla ilgili 1 eklenti sizin için gerekli olanlardır. Genelde Türkçe harici “İngilizce, Amanca ve Fransızca” gibi siteler tık başı çok fazla para verdiği için pinterest için açılan sitelerin dilleri yabancı olmaktadır.

Burada gerekli olanları liste halinde yazıyoruz

  • 1 adet basit hosting yurtdışı lokasyon olursa daha iyi
  • 1 adet domain
  • 1 adet wp site( tema seçimi size kalmış ücretli de olur ücretsizde)
  • 1 adet içerik çekme eklentisi (wp automatic vb…)
  • 1 adet pinterest paylaşma eklentisi (wp social poster, pinterest automatic)

Basit mantık olarak nasıl adsense ile para kazanılıyorsa bu pinterest sitesinde de, pinterest sayesinde sitemize çekeceğimiz yabancı ziyaretçilerin sitemizdeki adsense reklamlarına tıklamasını sağlıyoruz. Bu sayede Türk sitesinden elde ettiğimiz gelirlerin en az 5-10 katını elde edebiliriz.

Son zamanlar bu taktik birçok webmaster tarafından bilindiği ve pintereste bağlı bu şekilde spam şeklinde birçok web sitesi açıldığı için iş zorlaşmıştır. Pinterest bu yüzden bir takım önlemler almıştır. Spam yapıldığı ve özgün resimler paylaşılmadığı veya bir hesaptan 1 gün içerisinde yüzlerce resim paylaşıldığı(eklenti sayesinde) anlaşıldığı vakit pinterest bu siteleri banlamaktadır veya ghost ban dediğimiz hayalet ban uygulamaktadır. Ghost ban: Pinterest hesabınız banlanmaz içerik paylaşabilirsiniz fakat ziyaretçi sitenize gelmemeye başlar yani resimleriniz pinterest tarafından gösterilmez. Diğer bir ban şekli hiç içerik paylaşamama durumudur. En kötü olanı ise domainin banlanmasıdır. Böyle bir durumda ya yeni bir domain alıp devam etmeli ya da mevcut domain subdomain olarak kullanılmalıdır.

***Ban durumlarına yakalanmamak için ise resimleri bir program vasıtasıyla özgünleştirip hatta watermark ekleyip paylaşabilirsiniz, ayrıca günde yüzlerce resim yerine 10-15 adet resim paylaşırsanız siteniz daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir. Onun dışında pinterestin sizi banlaması kaçınılmaz olacaktır.***

Ayrıca bilmiyorsanız tek pano ile çalışmakta hesabı sıkıntıya sokabilir bu yüzden en az 5-6 pano ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Sabır ederseniz ve özgün manuel ekleme yaparsanız sizinde pinterest ile ek gelir sağladığınız web siteleriniz olabilir.

Adsense son zamanlarda sitelere onay verme durumunu da zorlaştırmıştır, bu yüzden onaylı domain bulmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Zaten bu işi yapanların subdomaine site kurup o şekilde devam etmeleri hem domain maliyeti hem de adsense sıkıntısı yaşamamak içindir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ