Site Tanıtımları Yaparak Para Kazanmak

  • 28 Ekim 2016
  • 2.703 kez görüntülendi.
Site Tanıtımları Yaparak Para Kazanmak

Bu şekilde 2 farklı şekilde para kazanabiliriz. Birisi tanıtımları direk kendi sitenizde veya bloğunuzda yapmak diğeri ise yazar olduğunuz mecralarda veya üyesi olduğunuz forumlarda sitelerin tanıtımlarını yapmaktır.

Kendi bloğunuza insanların tanıtım vermesini isterseniz bloğunuzun veya sitenizin bilinir olması belli bir hiti olması gerekmektedir. Örneğin siz büyük bir site sahibi olsanız kalitesi hiti olmayan bir bloggerın bloğuna reklam verir misiniz? Ama bloğun belli bir ziyaretçi kitlesi varsa sürekli güncelleniyorsa ve değerleri yüksek ise(alexa, domain değeri, trustrank vs..) o sitelere tanıtım yazısı vermek isteyebilirsiniz. Fiyatları kendiniz belirleyebilirsiniz örneğin günlük 1000 tekil kişinin girdiği bir bloğa sahipseniz ortalama 20 tl den tanıtım yazısı satışı yapabilirsiniz. Ayda 15 sitenin tanıtım yazısını yayınlarsanız 300 tl karınız olur. Ayrıca bu tanıtım yazılarını sizin yazmanız halinde +5 tl ücret isteyebilir 25×15=375 tl elde edebilirsiniz. netisfikirleri.com Çok fazla tanıtım yazısı almanızı tavsiye etmiyoruz çünkü siteniz/bloğunuz Google sonuçlarında gerileyebilir. Bu şekilde bloğunuzun hitini ve bilinirliğini arttırabilir, ileride daha fazla fiyata tanıtım yazısı satışı yapabilirsiniz.

Bir diğer site tanıtımı yapma yöntemi ise üyesi olduğunuz forumlarda sözlüklerde vs… tanıtım yapmaktır. Örneğin ülkemizin en büyük sitelerinden bir tanesi ekşisözlük platformudur. Burada yazar olan bir çok kişi normal ve viral reklam şeklinde reklamlar ile sitelerin reklamlarını ücretli bir şekilde yapmaktadırlar. Ayrıca donanımhaber, shiftdelete, frmtr gibi büyük forumlarda sitelerin tanıtımlarını belli ücretler karşılığında yapabilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Satsam Siteme Zararı Olur mu?

Siteniz sürekli güncellenen bir siteyse belli sayıda satmanız herhangi bir zarar getirmeyecektir. Fakat çok sayıda satış yaparsanız siteniz illa ki zarar görecektir. Tanıtım yazısı sattığınız siteyi sürekli güncellemeniz ve içerik girmeniz gerekmektedir.

*Normalde bu işi seocular yapmaktadır, fakat birçok site sahibi bu işi amatör olarak yapan kişileri tercih etmektedir. Ayrıca blog sahibi iseniz daha şanslısınız aynı sektörde olduğunu büyük sitelere mail atabilir bu sayede müşteri bulabilirsiniz. Turizm içerikli bir bloğunuz var ise bütün turizm sitelerine mail atabilir, sitenize ücretli tanıtım alabilirsiniz.

Güncel sitesi veya blogu olan arkadaşlarımız yorum kısmına site özelliklerini ve bir adet tanıtım yazısı için ne kadar ücret talep ettiklerini yazabilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ