Yepyeni ve Sıradışı Bir İş Fikri: Uçak Restoranlar

  • 24 Nisan 2017
  • 4.163 kez görüntülendi.
Yepyeni ve Sıradışı Bir İş Fikri: Uçak Restoranlar

Gün geçmiyor ki yeni ve sıradışı iş fikirleri ortaya çıkmasın. Bu yeni iş fikirleri arasına çok şaşıracağınız biri daha eklendi. Uçak restoranlar adı verilen bu fikir, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıktı ve hayata geçirildi. Hindistan’ın Ludhiana şehrinde uygulamaya geçirilen bu fikir, Hawai Adda Uçak Restoranı adı ile anılıyor. Amaç, koca bir uçağın ilgi çekici bir restoran haline getirilmesi.

Hawai Adda Uçak Restoranı, Hindistan’ın havayolu şirketlerinden biri olan Air India’ya ait eski bir Airbus 320 model uçak kullanılarak oluşturuldu. Uçağın iç kısmı tamamen şık bir restoran konseptinde dizayn edilirken, uçağın dışı ve etrafı ise gösterişli dekorlar ile süslendi. İçerisinde 72 kişiye kadar müşteri kapasitesi var ve dizaynı son derece estetik.

Tabii bu fikir sıradışı olduğu için hemen yayıldı ve Türkiye’ye de sıçradı. 2016 yılında Hawai Adda Uçak Restoranı Konya’da denenerek hayata geçirildi. Türk Yıldızları Parkı Uçak Restoranı olarak adlandırılan bu konsept, Airbus A300 model bir uçak kullanılarak yapıldı. Hindistan’daki uçak restoranı ile bizimki arasındaki farkı resimlere bakarak net şekilde görebilirsiniz. Bizim uçak restoranımızın iç tasarımı çok daha başarılı.

Restoran, isminin teması ile örtüşen bir tasarıma sahip. Uçak içerisinde 70 kişilik, uçak dışında ise 300 kişilik bir kapasitesi var. Konya merkezinden 30 kilometre uzaklıkta olan bu restoran, sabah 8 ile akşam 11 saatleri arasında hizmet veriyor.

Eğer siz de restoran işletmesi ile ilgilenen girişimcilerdenseniz, uçak restoran fikri ile kendinize yeni bir iş kapısı açabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ