WordPress Kurulum İpuçları

 • 25 Ekim 2016
 • 2.143 kez görüntülendi.
WordPress Kurulum İpuçları

WordPress Kurulumda Yaşanan Sorunlar

WordPress kurulumu ile ilgili zaten birçok bilgi bu zamana kadar birçok sitede verilmiştir. Bizim bu yazımızda vereceğimiz ipuçları ise wordpress kurarken yapılan basit hatalardan oluşmaktadır. Öncelikle temel kurulum nasıl yapılır ona hemen bir göz gezdirelim.

 1. Öncelikle domaininizi hostinginize dns ayarlarınız vasıtasıyla yönlendirmelisiniz.
 2. Hostinginizden domaininizi eklemelisiniz.
 3. Ftp bilgileriniz ile birlikte Filezilla gibi ücretsiz transfer programları vasıtasıyla sunucunuza bağlanınız. Burada bağlanmakta sorun çekiyorsanız sunucu adını tekrardan kontrol ediniz.
 4. WordPress.org sitesinden indirdiğiniz dosyaları ana dizine yani public_html klasörüne hepsini atınız.
 5. Hosting panelinizden veritabanı(database) oluşturun. Bu bilgileri not edin.
 6. Site adresinizi veya siteadi.com/wp-admin/install.php şeklinde tarayıcı çubuğuna yazarak kuruluma başlayın burada sizden veritabanı bilgileri istenecek sonra admin panel istenecek ve kurulum tamamlanacak.

 

Yapılan yanlışlar

 1. Dns ayarlarınız tam oturmadan işlem yapmayın.
 2. Hostinginizden domaini eklerken yeterli alan bıraktığınıza dikkat edin aksi halde birçok kullanızı küçük alan oluşturmakta bu wordpress dosyalarına bile yetmemektedir, sınırsız alanı seçmenizi tavsiye ediyoruz. Yine hostingden domain eklerken önerilen ayarları kullanmaya özen gösterin.
 3. FTP ye bağlanmakta çektiğiniz zorluğun yüzde 50 si yanlış şifre girmekten yüzde 50 side sunucu adını yanlış girmenizden kaynaklı olabilir. Ftp sunucu alanında site adresiniz değilde hostinginizin size verdiği ip adresini girmeniz gerekebilir. FTP ye bağlanmakta sorun yaşıyorsanız hosting sağlayıcınızla irtibata geçmelisiniz.
 4. Dosyaları ana klasöre atın ftp programınızda default ayarlarda olsun.
 5. En çok yapılan hatalar yine veritabanı oluştururken yapılan hatalardır. Veritabanı kullanıcısını oluşturduğunuz veritabanına yetkilendirmezseniz veritabanı çalışmayacaktır. Bunun için veritabanı kullanıcısını veritabanına ekleyip tüm izinleri verin.

WordPress kurulumunda herhangi başka bir sorun yaşıyorsanız ekran görüntüsüyle birlikte yoruma yazarsanız hepsine tek tek cevap verilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ