Zeytinyağı Satarak Para Kazanmak

  • 29 Ocak 2023
  • 598 kez görüntülendi.
Zeytinyağı Satarak Para Kazanmak

Son yıllarda insanların sağlık açısından daha bilinçli hareket etmek istemeleri, onları sağlıklı ürünler tüketmeye itiyor. Sağlıklı beslenme içerisinde zeytinyağının büyük yeri olduğunu düşündüğümüz zaman, insanların zeytinyağı tüketimine verdiği değer de oldukça fazla. Son kullanıcılar açısından değeri anlaşılan zeytinyağı, insanların talebinin fazla olduğu bir ürün haline geldi. Bu da zeytinyağı satışından para kazanma oranını arttırdı diyebiliriz. Ancak herkesin bildiği gibi marketlerde satılan zeytinyağları maalesef çok pahalıdır ve herkes bu ürünleri satın alabilecek durumda değildir. İşte siz bu durumu kendiniz için bir fırsata çevirerek zeytinyağı satışından para kazanmaya çalışabilirsiniz.

Zeytinyağı satışında öncelikle düşünmeniz gereken şey şudur: Üretimi siz mi yapacaksınız yoksa hazır zeytinyağını alıp onun satışını mı yapacaksınız? Eğer üretimi kendiniz yapmayı düşünüyorsanız zeytinlerin zeytinyağına dönüştürülmesini sağlayacak bir firmaya sahip olmanız veya bu işlemi yapan bir fabrika ile anlaşmanız gerekir. Bu da sizin için ek maliyete sebep olabilir. Bunun yerine Muğla veya Kilis gibi yerlerde zeytin yetiştiren sahiplerin fabrikalarında ürettikleri zeytinyağlarını alarak onların satışını yapabilirsiniz. Yetiştirilen firmalar, fabrikalarda doğal ortamlarda işlenerek zeytinyağı haline getirilir ve satışa sunulur.

Zeytin sahiplerinin ürettiği zeytinyağlarını aldıktan sonra, bu ürünlerin satışını ister bir dükkân üzerinden ister online e-ticaret sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Satışta en önemli aşama pazarlama aşamasıdır. Çeşitli el ilanları, sosyal medya reklamları, online reklamlar gibi farklı ortamlardan ürünlerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Zeytinyağı ürününü çevrenize satabileceğiniz gibi, Türkiye’nin her bölgesine kargo aracılığı ile de göndermeniz mümkündür.

Bu iş için zeytinyağı üreticisine litre başına bir ücret ödemeniz gerekir. Satış yaparken de litre başına bir fiyat biçmeniz gerekir. Vereceğiniz kargo ücretini de hesap ederek elde etmek istediğiniz kâra göre satış bedeli belirleyebilirsiniz.

Zeytinyağı satış işinde, sadece tek bir ürün üzerine yoğunlaşmanız gerekmez. Pazarlamanızı renklendirecek yan ürünlerin de satışını yapabilirsiniz. Örneğin yeşil zeytin, zeytinyağından elde edilmiş bakım kür ürünleri, yeşil zeytin turşuları gibi farklı ürünlerin de satışını yaparak para kazanmanız mümkündür. Elinizde ürün çeşitliliğinin olması, kazanacağınız paranın artmasına neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ