HOGG MAĞAZACILIK BAYİLİĞİ

  • 28 Ocak 2023
  • 255 kez görüntülendi.
HOGG MAĞAZACILIK BAYİLİĞİ

Fransa menşeili Fast Fashion markası olan HOGG 2015 yılı itibariyle Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye adına büyük hedefleri olan marka bayilik vererek ticaret dünyasında kendine yer edinmek isteyen girişimcileri karlı bir yatırım ile buluşturmayı amaçlamakta.

HOGG büyük bir marka olduğu için bayilik üzerine de birçok ayrıntı düşünülerek kararlar alınmaktadır. Franchise ve master franchise anlaşmaları ile Türkiye’de  lokasyonunu güçlendirmek isteyen firma belirlenen konumlarda yeni mağazalar açacaktır. Yatırım konusunda da desteği esirgemeyen HOGG yetkilileri mağazanın işletilmesindeki gerekli tüm eğitimi de vermeyi vaat etmektedir. HOGG girişimcisine işlerin nasıl yapılacağı ile ilgili tüm bilgi, marka, altyapı ve sistem kurulumu bilgisi aktarılır. HOGG da birçok diğer ünlü marka gibi mağazanın dekorasyonu ve tasarımı ile birebir ilgilenmektedir ve mağazada çalışacak personellerin seçilmesinde de destek vermekten kaçınmaz.

HOGG Mağaza

Mağazalar alışveriş merkezlerinin tekstil bölümünde, ana caddelerde ve alışveriş yoğunluğunun hakim olduğu bölgelerde seçilir ve seçilen konumun ve mağaza şartlarının HOGG’un onayından geçmesi gerekmektedir. Mağaza büyüklüğü olarak en az 250 m2 belirlenirken bu alanın %10 büyüklüğü kadar depo alanına sahip olması da beklentiler arasındadır. En az on metre cephe ve en az üç metre tavan yüksekliği gerekir. Markanın bu kadar ince eleyip sık dokumasından da anlaşılmaktadır ki bu markayı taşıyacak kalitede bayilikler hedeflenmektedir, bu sebeple girişimci tarafından sunulan mağaza HOGG kurum ve mağazacılık sicilinde gerekli standardı yakalamalıdır.

Girişimcilerde Aranan Özellikler

  • Girişimcinin tekstil ve satış alanında mağazacılık boyutunda tecrübe sahibi olması
  • Beklenen sürekliliği karşılayabilecek, kendi yönetimindeki kurumsal kadroyu gerekli donanımlara sahip olarak kurabilmesi
  • Finansal bir finansal yapıya sahip olması

Yatırım ve Bayilik Katılım Maliyetleri

Türkiye için belirlenen dekorasyon maliyeti 450 Euro olup metrekareye göre değişmektedir. Ayrıca bahsi geçen tutara mağazanın gereksinimleri olan manken, askı, raf, elektronik sistemler, güvenlik sistemleri vs. dahil tutulmamıştır.

Bayilik katılımı içinse net bir ücret belirlenmeyip, lokasyonun hususi şartları, eşya hacmi, yatırımın boyutu gibi etkenlere göre kararlaştırılmaktadır. Aynı zamanda HOGG’un bir dünya markası olması dolayısıyla ülkeden ülkeye de katılım bedeli değişim gösterir.

Eğer siz de bu köklü ve güçlü markanın kazancına ortak olmak istiyorsanız iletişim bilgileri şöyle;

Bayi Yetkilisi: HOGG Mağazacılık

0541 727 24 36

franchise@hogg.com.tr

Adres: Mahmutbey Mah. Office212 no: 3 / İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ