Anahtar Kelime Raporları Hazırlayın, Para Kazanın

  • 06 Nisan 2017
  • 4.339 kez görüntülendi.
Anahtar Kelime Raporları Hazırlayın, Para Kazanın

Son 10-20 yılda internetin hızlı gelişmesinin ardından farklı konular da gündeme gelmeye başladı. Özellikle internet üzerinden farklı işler yaparak para kazanma konusu, insanların en çok merak ettiği konulardan biri haline geldi. Aslında internetten para kazanmak için çok sayıda seçenek var ve bunlardan bir tanesi de anahtar kelime raporları hazırlamak. Peki, bu iş için ne yapmak gerekiyor? Nasıl yapılıyor? Tüm püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Kullanılabilecek Anahtar Kelime Araçları

Öncelikle bu işi yapabilmek için bilgisayarınızda kurulu olması gereken anahtar kelime aracına ihtiyacınız olacak. Bu araçlar ücretli ve ücretsiz olabiliyor. Tercihinize göre herhangi birini kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; başta Google Keyword olmak üzere, Traffic Travis ve Market Samurai, Ahrefs, Microsoft Buying Intent, Yahoo Clues ve WordTracker Answers bunlar arasında sayılabilir.

Rapor Hazırlamak İçin Kullanılacak Program

Hazırladığınız raporları müşterinize sunabilmeniz için Excel veya OpenOffice programlarından birine de ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Yukarıda saydığımız araçlardan biri ile elde ettiğiniz anahtar kelime raporlarını, bu iki programdan birinde hazırlayarak müşterinize sunabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime raporu hazırlayarak para kazanmak için izlemeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işten para kazanabilirsiniz.

– Müşterilere sunabileceğiniz bir hizmet paketi oluşturun. Mesela 500 anahtar kelime araması için 10 TL gibi bir paket oluşturun. Bu paket içerisine aranma sayıları, grafik ve rekabet rakamları gibi bilgiler de dahi olmalı.

Sahibinden, Gittigidiyor, Fiverr ve Craigslist gibi siteler üzerinden sunacağınız bu hizmet paketinin reklamını verin.

– Herhangi bir müşteriden geri dönüş aldığınızda, istenilen sitenin anahtar kelime raporunu oluşturmak üzere yukarıda saydığımız araçları kullanın.

– Araçlardan elde ettiğiniz verileri Excel veya OpenOffice’te düzenleyerek bir rapor oluşturun.

– Hazırladığınız raporu müşterinize gönderin.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işi yaparken teklifi küçük tutmak önemlidir. Örneğin Uzmankirala.com üzerinden bu hizmeti verecekseniz, en az 20 TL’lık bir iş yapmanız mecburidir. 20 lira karşılığında 1000 anahtar kelime şeklinde bir hizmet sunmanız mümkündür. Çok fazla zaman almadığını hesaba kattığınızda günde kaç tane rapor hazırladığınıza göre kazanacağınız para da değişir. Örneğin günde 5 müşteri bulabilirseniz, müşteri başına 1000 anahtar kelimeden 100 lira olur. Her gün bu şekilde çalıştığınızı düşündüğünüzde aylık 3000 liraya ulaşma şansınız var.

Nereden İş Bulunur?

Eğer anahtar kelime raporu hazırlama konusunda müşterilere hizmet vermeye kendinizi hazır hissediyorsanız, bu alanda hizmet sunabileceğinizi duyurabileceğiniz birkaç tane site bulunuyor. Sahibinden.com, Gittigidiyor.com, Fiverr.com ve Craigslist.com sitelerde verdiğiniz hizmeti detaylı olarak anlatabilir ve müşterilerinizi beklemeye koyulabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ