Düğün/Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

  • 05 Ağustos 2018
  • 3.969 kez görüntülendi.
Düğün/Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Fotoğrafçılık başlı başına bir sanattır. Herkes fotoğraf çekebilir ama herkes profesyonel fotoğraf çekemez. Günümüzde profesyonel fotoğraf makineleri çok pahalı satılmamaktadır. Bu nedenle herkes profesyonel fotoğraf çektiğini iddia etmektedir. Ancak doğru zamanda, doğru yerde, doğru ışıkta, doğru açıyla fotoğraf çekmenin püf noktalarını bilmek tecrübe ve pratik ister.

Eskiden düğün fotoğrafları stüdyoda çekilirdi ve fotoğrafçılar belli kalıplarda pozlar çeker, arkasına fon eklerlerdi. Ancak son 10 yıldır dış çekim – iç çekim olarak ayrılan düğün fotoğrafçılığı sektöre tekrardan hareket getirdi. Birbiriyle rekabet halinde olan fotoğrafçılar farklı mekanlarda farklı fotoğraflar çekerek müşterileri çekmeye çalışırken, grafik tasarımcıları da ofiste resimlere farklı boyutlar kazandırıyor.

Düğün fotoğrafçılığı sadece dış çekimlerden ibaret değil elbette. Düğün öncesi –kına gecesinden başlayıp, gelin ve damadın sabah hazırlanma sürecinden, gece düğün bitimine kadar her anında yanında oluyorlar ve aslında doğal fotoğrafları da bu hazırlanma sürecinde çekiyorlar. Çekilen bütün fotoğraflar düğün sonrası hazırlanıp 10-15 gün içinde teslim ediliyor. Düğün başına aldıkları ücret de gerçekten bütün bu sürece değiyor. Yani eğer gerçekten profesyonel fotoğraf çekebiliyorsanız, iyi bir ekiple stüdyo açarak siz de güzel kazanç elde edebilirsiniz.

Peki, doğum fotoğrafçılığı nasıldır?

Doğum Fotoğrafçılığı

Doğum fotoğrafçılığı duygu ve profesyonellik isteyen işlerdendir. İnsanların en mutlu, en duygusal oldukları andır ve bu süreci iyi yönetmek gerekir. Bazen çok hızlı bazen de çok yavaş işleyen bir süreçtir. Kimi zaman sorunsuz bir doğuma, kimi zamanda bir sürü komplikasyonla karışılacağınız bir doğuma denk gelebilirsiniz. Her şeye hazırlıklı olmalı ve doğru anları yakalamalısınız. Hastanelerde sorun yaşayabilirsiniz, sizi ameliyathaneye almayabilirler, bu yüzden aileyle önceden anlaşmalı ve bu tarz sorunları önceden halletmelisiniz. Bir doğumdan 5bin ile 10bin TL arası para kazanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ