Kupaya Baskı Yaparak Para Kazanmak

  • 06 Aralık 2016
  • 9.662 kez görüntülendi.
Kupaya Baskı Yaparak Para Kazanmak

Ek iş olarak veya tamamen kendi işi olarak iş yapmak isteyenler için düşük sermayeli ve büyük kar marjlı bir iş modelidir kupaya baskı yapıp satma işi. Herkesin basit bir şekilde yapacağı bu iş için pek bir bilgiye sahip olmanız gerekmez. Evde ek iş olarak bu işi yapacaksanız çevrenize, çevrenizdeki dükkanlara satışları yapabilirsiniz. Profesyonel olarak düşünüyorsanızda her şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mevcut iş yerinizde ek olarak bu işi yapabilirsiniz.

Aşağıda işin yapılışı ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz. Gayet basit bir uygulamadır. Resmi printerda transfer baskı kağıdına çıkarıyoruz.

Baskılı Kupa İçin Hangi Malzemeler Gerekir?

1-Kupa Baskı Makinesi (Baskı kupa makineleri 700 TL civarında)

kupa-bardak-transfer-baski-makinesi

2-Baskı Kağıdını Çıkartabileceğiniz Kaliteli Bir Yazıcı (Ortalama 500 TL lik bir makine işinizi görecektir)

3-A4 Transfer Kağıdı ( 50 Adedi Ortalama 20 TL)

4-Kupa Bardak (50 Adedi Ortalama 200 TL) (Beyaz olanları düşündük daha fazla adetli alırsanız fiyat düşer, ayrıca kulpları değişik modelde olanlarından alabilirsiniz)

toptan-kupa-bardak

İlk etapta bize gerekli sermaye 700+500+20+200=1420 TL dir. Siz yinede 2000 TL yi gözden çıkarın. Bu şekilde 2000 tl ye 50 adet satş yapabileceğiniz bir tezgahı kurmuş olduk. Alacağınız yazıcının kaliteli renkli çıkarmasına dikkat edin ve mümkünse tanklı yazıcı alın. Ayrıca ne kadar fazla bardak alırsanız o kadar ucuza gelmiş olur.

Baskılı Kupayı Ne Kadara Kimlere Satabilirim?

Genelde internet üzerinden satılan baskılı kupalar 20 tl den başlayıp 30 tl ye kadar satılmaktadır. Yani siz 20 tl den satışını yapsanız 50 adet bardağınızı satıp 1000 tl gelir elde edebilirsiniz. 100 tl bardakta ise verdiğiniz sermayeyi çıkarmış olursunuz.

Peki kimlere satabilirsiniz aslında çok basit. Çevrenizdeki iş yerlerine gidip özel baskı yaptığınızı belirtirseniz muhakka alan olacaktır. Genelde ofislerden çok talep olur, diş hekimlerine, inşaat ofislerine, doktorların muayenehanelerine vs.. giderseniz buralardan iş alabilirsiniz. Ayrıca bir takım bardakları baskıya hazırlayıp örneğin iki sevgili için bunları dükkanlara satabilirsiniz.

Profesyonel olarak bu işi düşünüyorsanızda ekstradan internet üzerinden satış yapabilirsiniz. İnternet üzerinden normal zamanlarda pek sipariş alamayabilirsiniz ama özel günlerde atıyorum sevgililer günü, yeni yıl vb… günlerde aşırı derecede satış yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden satış yapmayı düşünüyorsanız muhakkak vergi levhanız olması gerekmekte, ödemeyi kredi kartı ile alma seçeneği eklemelisiniz hatta yapabiliyorsanız kapıda ödeme şeklinde ürünlerinizi gönderebilirsiniz. İnternetten satışta web siteniz muhakkak olsun web sitenizin yanında n11, gittigidiyor, sahibinden gibi ülkemizde çok büyük hite ulaşmış sitelerde ilanlarınızı yayınlayabilirsiniz. Ayrıca google adsense ile reklam vererek satışlarınızı katlayabilirsiniz. Bilhassa sevgililer gününden 1 ay önce bu reklamları vermeye başlarsanız satışlarınıza çok büyük etkisi olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ