Drone ile Yapılabilecek İş Fikirleri

  • 06 Mayıs 2017
  • 4.237 kez görüntülendi.
Drone ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Drone İle Yapabileceğiniz İşler Neler?

Teknoloji ilerledikçe yeni yöntemler ve yeni para kapıları da açılmaya devam ediyor. Teknolojinin geldiği son noktada önümüze çıkan insansız hava araçları, yani dronelar, hayatımızın çoğu alanında kullanılmaya başlandı. Elbette ki droneların havada uçurulması, bir takım güvenlik önlemlerini de beraberinde getirdi ama yasal çerçevelerin içerisinde kalarak dronelar aracılığı ile para kazanmanız mümkün.

Bildiğiniz gibi artık çok kaliteli çekimler yapabilen kameralar mevcut. Drone teknolojisi ile bu kaliteli kameralar bir araya gelince hayatın pek çok alanında farklı amaçlar ile çekim yaparak iş sahibi olunabiliyor. Dronelar, bu anlamda çeşitli iş sektörlerinin gelişmesini sağlarken aynı zamanda girişimcilerin de hayal güçlerini arttırıyor.

Peki, drone çekimleri ile yapabileceğiniz işler nelerdir? Ne tür işler yapabilirsiniz? İşte drone çekimleri ile para kazanabileceğiniz iş fikirlerini sizler için hazırladık.

Etkinlik Fotoğrafçılığı

Kameralarla bütünleşen dronelar, artık etkinliklerde fotoğraf ve video çekimi için kullanılan en pratik araçlardan biri haline geldi. Özellikle düğünlerde çiftlerin en klas tercihlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Böylece hem konuklara hava atabiliyorlar hem de kaliteli çekimler elde etmiş oluyorlar.

Emlak Pazarlama

Emlak pazarlamada evlerin internet ortamında sunulması çok önemlidir. Bunun sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için de evlerin kaliteli görüntülerinin çekilmiş olması gerekir. İşte evlerin ve evlerinin çevresinin kuşbakışı çekilmesini sağlayacak olan dronelar bu konuda oldukça becerikliler.

Cankurtaran

Sahil yerlerinde insanların çok olduğu bölgelerde, cankurtaran kulelerinde yapılan gözlemler çok önemlidir. Bu, genellikle insanların nöbetleşe değişerek kuleden çevreyi gözetlemesi şeklinde yapılır. Peki, aynı işi sürekli bir drone yapsa ve herhangi bir durum ile karşılaştığında merkeze alarm vererek cankurtaran ekibi uyarsa nasıl olurdu? Bu fikir dünyanın çeşitli yerlerinde uygulanmaya başladı bile.

Güvenlik Kayıtları

Her binada artık güvenlik kameralarının varlığı söz konusu. Ancak dronelar bu konuda çok daha becerikli. Sabit kameraların hareket kabiliyeti sınırlı iken droneların hareket kabiliyeti çok daha fazladır. Bu nedenle binalara girip çıkan hırsız ve benzeri kötü amaçlı kişilerin tespiti için bir numarada geliyorlar.

Spor Kameramanlığı

Futbol ve tenis gibi açık alanda yapılan spor müsabakalarının kayıtlarının yapılması için dronelar eşsiz bir kolaylık sağlıyor. Bunun örneklerini büyük olimpiyatlarda bile gördük. Neden küçük maçlarda da olmasın?

Bina Hasar Tespiti

Kimi doğal afetlerde veya küçük çaplı kazalarda, güvenlik güçlerinin erişemedikleri veya insan hayatını tehlikeye atacak bölgelerde hasar tespiti yapılması için dronelar büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu anlamda özellikle işletme binalarına hizmet vermeniz mümkün olabilir.

Haritacılık

Kuşbakışı haritaların çekilmesi ve fotoğrafçılık için dronelar benzersiz bir nimet olarak görülüyor. Çünkü daha alçaktan uçma imkânı bulunan dronelar, daha kaliteli haritalama işlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Kargoculuk

Elbette ki büyük yük kargolarında olmasa da küçük paketlerin, ilaçların ve belgelerin teslimatının yapılması için artık çeşitli yerlerde dronelar kullanılmaya başladı.

Reklamcılık

Reklamlar, hayatın her alanında varlar. Reklam yapmak için her türlü seçenek değerlendiriliyor. Televizyon, radyo, internet ve şimdi de dronelar. Açık hava reklamları içine dahil olabilecek bu reklam türü, dronelar ile uçan reklam afişleri anlamına geliyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ