Youtube’dan Para Kazanmak

  • 03 Aralık 2016
  • 3.388 kez görüntülendi.
Youtube’dan Para Kazanmak

Bildiğiniz üzere youtube dünya çapında ünlü bir video sitesidir. Günde belkide milyonlarca kullanıcı youtube a girerek video izlemektedir. Youtube un son zamanlarda çıkardığı en büyük yeniliklerden biriside kullanıcılarına da kazandırmasıdır. Eğer youtube da bir video yüklerseniz youtube özelliği sayesinde para kazanabilirsiniz. Burada youtube ücreti cebinden ödemez, youtube a reklamverenler youtube a ödeme yaparlar ve youtube da belli oranda kazancından size pay verir. Bu pay yüklediğiniz videonun izlenme oranına bağlı olarak değişir. Ayrıca sadece izlenme şeklinde değil videolarda çıkan reklamlardanda kazanım olmaktadır.

Youtube a nasıl video yüklemeliyim?

Öncelikle size tavsiyemiz özgün içerik hakkında yazdığımız YAZI daki gibi özgün video yüklemeniz olacaktır. Herhangi bir yerde daha önce yayınlanmış bir videoyu kanalınıza koyarsanız youtube algoritması bunu algılayacak ve size uyarı gönderecektir. Yani yüklediğiniz video özgün ise kazanabilirsiniz. Öyle aklınıza çok profesyonel video çekeceğim diye birşeyde gelmesin, tabii ki kaliteli kameralar ile çekim yaparsanız izleyici kitleniz artacaktır. Fakat çok basit olarak cep telefonunuzun kamerası ile birlikte atıyorum herhangi bir bankanın atm sinden nasıl para yatırılacağını gösteren bir video yayınlayabilirsiniz. Bunlar daha önce yayınlanmış videolardır fakat bunu ilk akıl edipte yükleyen youtube a özgün bir video kazandırmıştır. Bu tarz günlük yaşamınızda olan her türlü olayı çekip youtube a video olarak koyabilirsiniz. Kanalda sürekli paylaşım yapacaksanız ve bu işi profesyonel olarak düşünüyor iseniz hd çekim yapan bir video kamerası almanızı tavsiye edeceğiz. Biz sizlere canonun legria hf r706 modelini tavsiye edebiliriz. Youtube için video yapan amatörleri için yeterli bir makinedir.

Bu işten para kazanmak istiyorsanız ilginç olayları çekmelisiniz ve kanalınız sürekli güncel olmalı. Ayrıca kanalınızın kategorisini belirlemeniz gerekiyor. Mesela kime yönelik kanal açtığınıza karar vermelisiniz. Çocuklara yönelik, yetişkinler yönelik, futbolseverlere yönelik, annelere yönelik, bebeklere yönelik, erkeklere yönelik, baba adaylarına yönelik vs… kanallar oluşturabilirsiniz. Belli bir kesime hitap etmeniz ilgili kategorideki ziyaretçilerin ilgisini çekecek ve kanalınıza abone olması daha kolay olacaktır. Kesinlikle karışık türde videolar eklemeyin. Aklınızda birkaç kategori var ise her kategori için ayrı kanal oluşturunuz. Mesela çok seyahat ediyorsunuz ve tatil kanalı açmak istiyorsunuz, ama aynı zamanda köpeğiniz var ve onunla durumunuzu vlog şeklinde çekip paylaşmak istiyorsunuz. Bu iki kanal içinde ayrı kanal oluşturunuz.

youtubekazanc

Youtube Kime Yönelik Video Yüklemeliyim?

Bu tamamen size kalmış bir olay kesinlikle ilgi alanınız olmayan bir konu hakkında video yayınlamayın çünkü bir süre sonra sıkılacaksınızdır. İlgi alanınız olan şeyler hakkında video çekip yayınlarsanız daha çok başarılı olursunuz. Ayrıca özgün video hazırlamak için illaki kameranız olmanız gerekiyor sadece bir bilgisayar ile bile youtube dan binlerce dolar kazanan insanlar mevcut. Örneğin bilgisayar oyunları oynayan kişileri bilirsiniz bunlar kamerada olmadan sadece bilgisayardan oynadıkları oyunları kayıt ederek milyonlarca kişi tarafından izlenmektedirler.

Küçük bir tüyo olarakta çocuklara yönelik videolar her zaman fazla kazandırmıştır çünkü çocuklar her türlü ilgili çekici videoyu izler ve reklama tıklama oranları çok yüksektir.

Youtube Ne Kadar Para Kazanırım?

youtubeadsense

Bu tamamen kategorinize bağlı olarakdeğişmektedir. Günde 50 kuruşta kazanabilirsiniz, 500 tl de kazanabilirsiniz. Yaratıcılığınıza ve özgünlüğünüze güveniyorsanız kesinlikle yılmadan kanalınıza video yükleyin. Çok büyük uğraşlar verip belkide 300 video yüklediniz ve sizi tatmin etmeyen bir izlenme ve kazanç sağladınız fakat 301. videonuz 10 milyon izlenme alıp bir anda kanalınız takip edilmeye başlayabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ