Evde Sabun Yaparak Kazanç Sağlamak

  • 15 Nisan 2017
  • 4.017 kez görüntülendi.
Evde Sabun Yaparak Kazanç Sağlamak

Hem hijyen hem dekoratif anlamda çok sevilen ve kullanılan sabunlar size evinizde bir iş imkanı sunabilir. Sabunun özellikle dekoratif tarafından besleneceğimiz bu işte sabundan farklı renkler, kokular ve şekiller üreterek evlerimizi süsleyecek ürünler elde edebiliriz.

Üstelik bu iş için özel yeteneğe de ihtiyacınız yok çok büyük tasarımlar peşinde değilseniz tabii. Yapmanız gereken internette halihazırda Türkçe ya da İngilizce bolca bulunan basit eğitim videolarını izleyerek işe başlamak, ardından ilk adımlar için gerekli birkaç malzemeyi elli liradan az bir masrafla temin edebilirsiniz. netisfikirleri.com Basit bir sabun kalıbı, sabun bazı, gıda ya da sabun boyası, kolonya ya da alkol; işte bu kadar malzemeyle kendinize küçük bir ev yapımı ticarethane kurmanız mümkün! Basit şekilde sabunlar üreterek işe başlayın ve işe ısındıkça yaratıcılığınızla yeteneğinizi hat safhaya çıkarabilirsiniz. Bu iş sandığınızdan çok daha karlı ve gelir getiren bir iştir çünkü insanlar el yapımı ürünlere her zaman özel bir ilgi duyarlar. Pazar kenarlarından amcalar ve teyzeler özelikle zeytinyağlı basit sabunlar satarlar ve bu işi yıllarca yaparlar çünkü bu sabunlar insanlara doğal gelmektedir, siz bir de bu el emeği doğal sabunları yaratıcı şekil ve güzel kokularla süslerseniz neredeyse bu işten para kazanmamak imkansız olacaktır.

Sabundan temizlik amaçlı sabunlar üretmek istiyorsanız bunları birkaç hazır silikon kapta yapabileceğiniz gibi dekor amaçlı sabunlar için de basit sabunlar üzerinde işlem yaparak ya da kendinizi geliştirdikçe daha çok çeşitte silikon kalıp kullanarak yapabilirsiniz. Ev hanımlarının gözdesi olan mesleklerden biri olan sabun yapımında satış aşamasında da yine keyfince bir yöntem izleyin, dilerseniz kişisel sosyal medya hesaplarınızdan dilerseniz yeni oluşturacağınız web sayfasından dilerseniz online satış sitelerinden el emeği göz nuru özel sabunlarınızı satabilirsiniz. Çevreniz genişse bu işi çevrenizden siparişler alarak da devam ettirebilirsiniz. İyi bir ek gelir için işin içine yaratıcılığınızı eklemeyi unutmayın.

 

Evde Sabun Üreterek Pazar Kazanın

Tüm vaktini evinde geçirenler, bir işte çalışmayanlar ve evden iş yaparak geçinmek isteyenler için son zamanlarda popüler olan bir iş fikri sunuyoruz. Evden sabun yaparak satmak ve gelir elde etmek mümkündür. Maliyet açısından sizi pek zorlamayacak ve yapım aşaması son derece eğlenceli olan sabun üretimi, aynı zamanda önemli bir gelir elde etmenizi de sağlayabilir.

Ne İçin Yapılır?

Sabun üretimi konusunda ilk düşünmeniz gereken aşama imalat ve ardından pazarlamadır. Sabun üretimi aşamasında, hayal gücünüzü ne kadar serbest bırakırsanız ve ortaya ne kadar farklı ürünler çıkarırsanız, o kadar kârlı çıkarsınız. Renk cümbüşü içinde binbir çeşit farklı şekillerde sabunlar üretmeniz sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalmış.

Örneğin nikâh şekerleri, çiçek demetleri, yeni doğan bebek hediyeleri gibi özel günlere yönelik üreteceğiniz sabunlara daha çok rağbet edilecektir. Üreteceğiniz sabunların kokulu olması da bir başka hoş özelliktir. Özellikle lavanta kokusu en çok tercih edilen ve müşteriler tarafından istenen kokudur. Hatta lavanta veya gül kokulu küçük sabunlar dolapların ve çekmecelerin içine konarak giysilere güzel koku vermesi sağlanır.

Hangi Malzemeler Kullanılır?

Peki, sabun üretimi için ne tür malzemelere ihtiyacınız var? Öncelikle şunu söyleyelim ki tüm malzemeleri internetten bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; farklı şekillerde sabun kalıpları, sabun bazı, sabun esansı, sabun boyası, cam ölçü kabı ve sprey alkol olarak sıralanabilir. Cebinizi çok yakmayacak şekilde bu ürünleri internetten temin edebilirsiniz.

Nasıl Pazarlanır?

Sıra ürettiğiniz sabunların satışına geldi. Farklı şekillerde ve hoş kokularda ürettiğiniz sabunları, semt pazarlarında, belediyelerin ev hanımlarına özel olarak açtığı tezgâhlarda satışa sunabilirsiniz.

Dilerseniz internet üzerinden satışı da deneyebilirsiniz. Kendinize bir web sitesi kurabilir veya var olan e-ticaret siteleri üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bu küçük satış adımlarının ardından pazarlama alanınızı genişleterek hediyelik eşya dükkânları ve banyo ürünü satan firmalar ile anlaşarak onlarla bir işbirliğine de girmeniz mümkündür.

Bunlara ek olarak büyük alışveriş merkezlerinde rastlayabileceğimiz sabun satış stantları fikrinden siz de yararlanabiliriz. Bu stantlardan siz de kiralayabilir ve daha nezih bir ortamda satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ