Paintball Sahası Açarak Para Kazanmanın Sırları

  • 06 Mayıs 2017
  • 5.975 kez görüntülendi.
Paintball Sahası Açarak Para Kazanmanın Sırları

Özellikle son yıllarda eğlenceli vakit geçirmek adına çeşitli oyun fikirleri ortaya çıkıyor. Paintball da bunlardan birisi. Aynı zamanda bir spor dalı olarak da kabul edilmeye başlanan paintball, yediden yetmişe çoğu insanın büyük zevk alarak yaptığı bir etkinlik olarak biliniyor. Türkiye’de henüz yeni bir oyun alanı olarak sayılabileceği için rekabet durumunuz çok ağır değildir. Bu nedenle eğer bir iş kurmak istiyorsanız paintball oyun sahası açmanızı tavsiye ederiz.

Paintball Sahası İşleterek Nasıl Para Kazanılır?

Eğer bir paintball oyun sahası kurarsanız, bu sahada oynanan oyunların sürelerine göre belli bir ücret kazanırsınız. Oyuncuların giyecekleri kıyafetlerden ayrıca bir ücret kazanırsınız. Bunlara ek olarak oyun sırasında verilen boya toplarının bitmesi halinde istenecek ek boya toplarından ücret kazanırsınız. Son olarak paintball oyununun nasıl oynanabileceğine dair geliştirilen taktiklerin sunulacağı bir web portalı açarak buradan satış yapmak suretiyle de ücret alabilirsiniz. Dolayısıyla paintball saha işletmesinde para kazanabileceğiniz birden fazla seçenek bulunmaktadır.


Paintball Sahası Açmak İçin Ne Gerekir?

Öncelikle kurduğunuz paintball şirketini belgelendirmeniz gerekir. Özellikle spor işletmeciliği hakkında deneyim sahibi bir mali müşavir ile birlikte hareket etmenizi tavsiye ederiz. Son edindiğimiz bilgilere göre paintball sahaları için ruhsat alabilmek için belediyelere başvurmanız gerekiyor.


Şirketinizi nerede açacağınıza göre bölgede araştırma yapın. Paintball sahası açacağınız bölgede kaç tane rakip saha var? Ücret tabloları ne durumda? Önemli yerlere ne kadar uzaklıktalar? Ne büyüklükte sahalara sahipler? Özel gün paketlerinde ne gibi hizmetler sunuyorlar? Bu tür bilgileri toparlayarak kendi işletmenizde uygulayacağınız örnek hizmeti ortaya çıkarın.
Sizin için uygun olan paintball sahasını kiralayın. Kiralayacağınız yerin hanelerden uzak olmamasına dikkat edin. En fazla 1 saatlik mesafede olmasına gayret edin. Tabii ki ulaşım seçeneklerinin bulunması da önemli bir özelliktir.
Kiraladığınız saha alanını dizayn etmeye başlayın. Gerekli olan teçhizatı satın aldıktan sonra sahanızı bölümlere ayırın ve eğlenceli olacak bir parkur yaratın. Paintball silahları, boya topları, oyun kıyafetleri, koruyucu gözlükleri ve takım çantalarını da satın almanız gerektiğini unutmayın. Tüm bu ürünleri toptan alırsanız daha hesaplı olacaktır.
Paintball sahasını işletecek ekibinizi oluşturun. Ekipteki tüm insanların eğlenceli ve samimi olmalarına özen gösterin. Bunun için el ilanı bastırarak çeşitli yerlerde eleman duyurusu yapabilirsiniz.
Paintball sahanızdaki faaliyetlerden para kazanabilmeniz için fiyat çizelgesi hazırlayın. Ne tür etkinlikten ne kadar para alacaksınız? Ardından işletmenizin tüm giderlerini ortaya çıkarın. Aylık net kârınızı tahmini olarak önceden belirlemeniz, izleyeceğiniz çizgi için önemlidir.
Oyun kurallarının net şekilde anlaşılması için dikkat çekici tabelalar hazırlayın. Oyun alanında oluşabilecek kazalara yönelik güvenlik ve sağlık ekiplerinin daimi yerlerinde olmalarına dikkat edin.


Paintball sahanızın ilk açılacağı gün etkileyici bir etkinlik yapmayı düşünebilirsiniz. Yerel gazetelere açılış etkinliğinin duyurusunu yapabilir ve el ilanları ile yerel hanelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu açılış etkinliğinde çeşitli gösteriler hazırlayın. Gelen insanlara ücretsiz ikramlarda bulunun.
İlerleyen süre içerisinde paintball turnuvaları düzenleyerek, grupların düzenli olarak size gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu turnuvalarda takımların her birine özel forma dizayn edebilirsiniz. Üzerinde logonuzun bulunduğu formalar veya şapkalar akılda kalıcı bir etki bırakacaktır.

Paintball Sahası Açmak Ne Kadara Patlar?

Tüm ekipmanı edinmek, şirketi açmak ve kiralama işlemleri ile birlikte 30 bin liraya varan bir maliyetten söz edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ