Evde Takı Yaparak Para Kazanmak

  • 03 Aralık 2016
  • 3.848 kez görüntülendi.
Evde Takı Yaparak Para Kazanmak

Evde yapılabilecekolan en kolay işlerden biriside takı yapımıdır. Kolay gibi gözüksede muhakkak iş hakkında bilgi sahibi olmalı neyin nasıl yapılacağını bilmelisiniz.

Evde çeşitli bileklikler, anahtarlıklar, kolyeler vs… yapabilirsiniz. Bu yazımızda kendiniz toptan malzemeleri alarak nasıl takı yapılacağını ve bunun nasıl pazarlanacağından bahsedeceğiz. Öncelikle iş sermayesiz gibi gözüksede işin küçükte olsa sermayeye ihtiyacınız vardır. Sermayesiz olarakta bir bijuteri dükkanı ile anlaşarak malzeme teminini onun yapmasını sağlayabilirsiniz fakat bu şekilde kar marjınızda düşüklükler olacaktır. Bu yüzden tavsiyemiz kendiniz malzemeleri almanız. Örneğin aşağıda makrıme bileklik yapımı videosu bulunmakta dikkatlice izleyiniz.

Videolarda gördüğünüz üzere ip, makas, çakmak ve bileklikte kullanacağınız küçük malzemeler yeterlidir. Bu tarz bir bilekliğin size maksimum maliyeti 15-20 kuruş civarında olacaktır. Satış fiyatınız için anlaşmanıza bağlı olarak değişir. Örneğin bu tarz bir makrome ipinin 100 metresini 2-3 liraya alabilmeniz mümkündür. 100 metredende sayısızca bileklik çıkarabilirsiniz. Makrome bileklikleri süslemek için kullanılan malzemeler ise kalitesine göre değişmektedir örneğin ilk videoda 10 kuruşluk bir malzeme kullanılmıştır. Bu malzemelerin gümüş kaplama olanları altın kaplama olanlarıda bulunmaktadır.

Peki videoda bahsedilen bilekliklerden yaptınız nasıl satabilirsiniz?

Öncelikle bijuteri dükkanlarıyla anlaşabilir onlara toptan olarak verebilirsiniz, fakat bu tarz dükkanlarda perakende satış yapacağı için sizden ucuza almak isteyecekler fakat her bilekliğin maliyetinin üzerine 25-30 kuruş koyarak bu tarz dükkanlara toptan satabilirsiniz. Toplu satış yapmak istemiyorsanız kendiniz internet üzerinden satış yapabilirsiniz ve kalitesine göre 5 tl den 50 tl ye kadar fiyatlandırma yapabilirsiniz. Ayrıca çevrenizdeki arkadaşlarınıza da satış yapabilirsiniz. Çok düşük maliyetle yüksek kar marjları içeren bir sektördür.

Takı yapmak için malzemeleri nereden alacağım?

Malzemeleri internetten toplu şekilde ucuza getirebilirsiniz. Fakat fazla mal almayacaksanız çevrenizde bulunan tuhafiyecilerden incik boncuk satan yerlerden tüm malzemeleri temin edebilirsiniz. Bijuteri yapma içi gerçekten çok karlı bir iştir. En fazla kar marjı olan işlerden birisidir.

Bu şekilde düşündüğünüz zaman kolye ve anahtarlıklarıda çok düşük maliyetler ile yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ