Instagram Üzerinden Satış Yapmak

  • 07 Nisan 2017
  • 3.890 kez görüntülendi.
Instagram Üzerinden Satış Yapmak

İnternet üzerinden para kazanmanın yollarından biri, sosyal medya üzerinden satış yapmaktır. Ve en iyi satış yapılabilecek sosyal medya platformu ise Instagram’dır. Artık insanların internet üzerinden sipariş vererek alışveriş yaptığını düşündüğümüzde, Instagram üzerinden satış yapmanın neler kazandırabileceğini hesap edebiliriz.

Peki, Instagram üzerinden giyim malzemelerini nasıl satışa çıkarabilirsiniz? İster kendi ürettiğiniz giysiler olsun ister topladığınız üretilmiş giysiler olsun, her şeyin satışını Instagram üzerinden yapmanız mümkün.

Instagram Üzerinden Giysi Satışı

Kendinize bir Instagram hesabı açtıktan sonra öncelikle uygun bir logo, profil fotoğrafı ve hakkınızdaki bilgileri oluşturarak girişini yapmalısınız. Satış amaçlı bir hesap açtığınız için görüntülerin kurumsal görünmesine ve iletişim bilgilerinin mutlaka girilmiş olmasına dikkat edin. Kataloğunuzda bulunan birkaç tane ürünün yüksek çözünürlüklü görsellerini paylaşın ve ardından giysi satın almak ile ilgilenebilecek hesapları takip etmeye başlayın. Siz başkalarını takip ettikçe fark edilmeye başlanacaksınız ve zaman içinde sizin de takipçileriniz çoğalmaya başlayacak. Dilerseniz bu konuda destek almanız da mümkündür. Sizin paylaşımlarınızı kendi profillerinde paylaşacak hesaplar ile anlaşabilirsiniz.

Bundan sonraki yapmanız gereken şey ise giysi satışı konusunda Instagram’dan faydalanan diğer hesaplara göz atmaktır. Bu hesapları takip eden diğer profilleri takip ederek, hedef kitleniz ile ilgili kişilere ulaşma şansını yakalayabilirsiniz. İçeriğiniz ile ilgili kişilere ulaştıktan sonra zaman içerisinde ürünlerinizin altına yorumlar gelmeye başlayacaktır. Bu yorumların hepsine mümkün olduğunca hızlı şekilde yanıt yazmaya özen gösterin.

Profil Detayları Hakkında İpuçları

– Profilinizin herkes tarafından görüntülenebildiğine emin olun.

– Paylaştığınız ürün resimlerinin açıklama kısımlarında mutlaka ürün ile ilişkili etiketler kullanın. Örneğin bir gömlek ürününü paylaşıyorsanız #gömlek #bayangömlek #erkekgömlek gibi etiketleri mutlaka kullanın.

– Ürün fotoğraflarını hazırlarken profesyonel çekimler yapın. Böylece daha kurumsal bir görünüm kazanırsınız.

– Kargo bilgilerinizin her üründe özellikler belirtilmiş olmasına dikkat edin. Zaman zaman ücretsiz kargo kampanyaları yaparak bunu etkileyici bannerlar ile duyurun.

– Sizde ürün sipariş eden müşterilerinize, sipariş sonrası da yazmaya gayret edin. Onlara sizi tercih ettikleri için teşekkür edin. Deneyimlerini bir yorum olarak profilinizde yazmalarını isteyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ