Tak Takıştır Müşteriyi Alıştır: Takı Yaparak Para Kazanma

  • 25 Nisan 2017
  • 3.199 kez görüntülendi.
Tak Takıştır Müşteriyi Alıştır: Takı Yaparak Para Kazanma

Evin maddi gelirine katkıda bulunmak isteyen kişiler için, oldukça kolay ve eğlenceli olan Takı tasarımı işi sizin için karlı bir yatırım olabilir. Hem erkek hem kadın modasında gittikçe ilgi gösterilen bir aksesuar olarak takılar geniş bir satış yelpazesi sunmaktadır. Bu yelpazenin bir parçası olmak için sizin yapmanız gereken küçük bir malzeme yatırımı ile kendi tasarımlarınızı üretmeye başlamak. Takı yaparak para kazanmak başlıklı diğer yazımızda göz atabilirsiniz.

Bu alanda çalışmayı düşünüyorsanız öncelikli olarak tarzınızı belirlemek önemlidir, zira takı tasarımı işi çok fazla malzeme seçeneği sunmakta ve tasarımlarda sizi tamamen özgür bırakmaktadır. Dilerseniz hasır ipi kumaşından bileklik dilerseniz deniz kabuklarıyla ve renkli taşlarla süslenmiş bir kolye yada deriden şekillendirilmiş yüzükler yapabilirsiniz . Tarzınızı oluşturmak hedef kitlenizi belirlemek açısından önemlidir.

NE KADAR YATIRIM VE NE KADAR KAZANÇ ?

Bu işin yatırım bütçesi çok esnek olduğundan belirli bir rakam vermek doğru olmaz. Kullanacağınız ana malzemenin ürünlerinizin temasına göre şekillenecektir. Basit ürünlerle başlamak için 50-100 TL’lik bir yatırım yapmanız yeterli olabilirken mesela değerli taşlarla (akik, ametist, amber, mercan vb.) yapacağınız takılar daha büyük yatırımlar gerektirir. Elbette yatırımlarınız karı  karşılığını aynı oranda alacaktır. Özellikle tatil yörelerinde küçük tezgahlarda birçok takı ürünlerine rastlamak mümkün. İsterseniz sizde bu şekilde satış yapabileceğiniz gibi sanal ortamda ya da bu tarz ürünler satan dükkanlara satış yaparak gelir sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ