Makale Yazarak Para Kazanmak

  • 25 Ekim 2016
  • 5.743 kez görüntülendi.
Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden iş yapmak isteyenler makale yazarak para kazanıldığını öğrendikleri zaman hemen bu alana yönelmektedirler. Çünkü iyi bir Türkçe, geniş bir hayal gücü her türlü içeriği üretebilme imkanını yazara verir.

Rewrite Makale

Makale yazarları genelde özgün makale yazdıklarını sanırlar fakat yazdıkları içeriğin rewrite dan bir farkı yoktur. Bazı yazarları tenzih ederek söylüyorum. Çünkü önünüze bir örnek yazı açarak onun bir takım kelimelerini değiştirerek yazı yazarsanız bu rewrite olur. Google da birçok site olmasından dolayı bu şekilde içerik aslında kalitesiz bir içerik olacaktır.

Rewrite makaleye bir örnek;

Asıl içerik

“Bugün kahve içerken, açılmayan bilgisayarımı formatladım.”

Rewrite İçerik

“Bilgisayarımı kahve içerken formatladım.”

Normalde google tarafından özgün olarak algılanan bu içeriğin aslında verdiği bilgi aynıdır. Örneğin bir sağlık sitesi açtınız ve yazdığınız rewrite şeklinde makaleyi aslında kaç kişinin yazdığını biliyormusunuz? Belki binlerce site aynı makaleyi rewrite yapıp yayınladı. Google ın aradığı tamamen özgün içerik.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Yukarıda rewrite içerikten bahsettik bu şekilde 100 kelimesi 1 tl, 1000 kelimesi 10 tl den yazıp para kazanabilirsiniz. İş bulmak için ise yazabileceğinizi düşündüğünüz sitelere mesaj atarak teklif gönderebilirsiniz. Çok profeyonel bir yazarsanız ve bir konu hakkında geniş bilgiye sahipseniz yazdığınız makaleleri 100 kelimesi 5 tl den bile satabilmeniz mümkün. Bu şekilde bir takım sitelere makale yazarak evden ayda hatrı sayılır paralar kazanıp evini bile geçindiren kişiler tanıyoruz. Bu yüzden kendinize güveniyorsanız mutlaka bu işi yapmalısınız. Bir süre sonra ise profesyonel olduğunuz konuda kendi blogunuzu açabilir ve bu şekilde adsense ile paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

İş alırken makalelerde anahtar kelime oranına dikkat etmelisiniz, bu genelde 100 kelimelik bir makalede 3 ten fazla anahtar kelime geçirmemenizle ilgilidir. Ayrıca her makaleye uygun görseller üretmelisiniz. Yazılarınızda önemli yerleri bold, italik ve altı çizili olarak yazmanız ise site sahipleri tarafından daha çok tercih edilmenizi sağlayacaktır.

Makale yazarak para kazanmak istiyorum hangi sitelerden iş bulabilirim?

Öncelikle yazmak istediğiniz sitelere iletişim forumlarından teklif gönderebilirsiniz. Bir diğer iş bulma yolunuz internette yer alan web master forumlarıdır örneğin www.r10.net www.wmaraci.com sitelerini kullanarak burada makale aranıyor ilanlarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca bir diğer müşteri bulma yolu ise www.projekurdu www.sadeceon.com gibi freelance sitelerinin yazı/içerik/makale yazma kategorilerine girerek buradan ilanları takip edebilir ve kendi ilanınızı verebilirsiniz.

Ayrıca işveren iseniz yorum kısmına yine işalmak istiyorsanız yorum kısmına not bırakabilirsiniz. İş almak için ise mutlaka bir yerde yayınlanmış örnek bir makaleniz olsun. Başarılar…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ