Yaz Mevsiminde Ne Tür İşler Yapılabilir?

  • 21 Nisan 2017
  • 3.654 kez görüntülendi.
Yaz Mevsiminde Ne Tür İşler Yapılabilir?

Yaz mevsimi, pek çok oyunu ve etkinliği de beraberinde getirir. Dokuz ay boyunca çalışmış, didinmiş, ders çalışmış olan herkes, 3 ay sürecek yaz sezonunda bunların acısını çıkarmak ister. Hal böyle olunca yapılacak pek çok etkinlik ortaya çıkar. Bu da yazın da çalışmak mecburiyetinde olan insanlara gelir kapısı olur. Peki, yaz mevsiminde acaba ne tür işler yapılabilir? İşte örneklerimiz…

Paintball Sahası

Paintball, son yılların en eğlenceli oyunu haline geldi. Küçüğü ile büyüğü ile herkesin son derece eğlendiği bir etkinliktir. Küçük boa toplarını silahlardan fırlatan oyuncular, sanki gerçek bir savaştaymışçasına birbirilerini vurmaya çalışır ve gerektiğinde pistte siper alırlar. Böyle bir oyun pisti için ortaya koymanız gereken maliyet en az 10 bin liradan başlar. Kişi başına gelir ise en az 10 liradan başlatıp 40 liraya kadar çıkabiliyor. Bu oyunun takımlar halinde oynandığı düşünüldüğünde, getireceği gelirin daha fazla olacağı da hesap edilebilir.

Mini Golf Sahası

Golf sporu, önceki yıllara nazaran artık ülkemizde çok tercih edilen bir spor dalı haline geldi. Küçüğünden büyüğüne herkes golf sporu ile ilgilenebiliyor. Yaz aylarında uygun gördüğünüz ister kapalı ister açık bir alana mini golf sahası kurarak para kazanabilirsiniz. Böyle küçük bir mini golf sahasının size maliyeti en az 6 bin liradan başlayacaktır. Ancak aylık getirisi de en az 10 bin lira olacaktır.

Stant Satışı

Yaz mevsimine özel olarak dondurma, waffle, mısır, limonata, mayo, şemsiye gibi malzemelerin satışını stantlar açarak yapabilirsiniz. Bu tarz küçük stantları müşterinin bol olduğu yerlerde açarak oldukça fazla para kazanabilirsiniz.

Go-Kart İşletmeciliği

Go-Kart 7’den 70’e herkesin merakını cezbeden bir etkinlik olarak biliniyor. Farklı modellere sahip araçlara binerek yarış yapılan bu etkinlikle insanlar son derece eğleniyorlar. Getirisi her ne kadar yüksek olsa da araçların yanı sıra pist ihtiyacı nedeni ile maliyeti biraz yüksek gelebilir.

Trambolin İşletmeciliği

Trambolin, özellikle çocukların son derece eğlenceli bulduğu ve gördüğünde oynamak için dayanamadığı platformlardır. Üzerinde zıplamaktan kendilerini alamadıkları bu platforma çıkmak için ailelerine ısrar ederler. Trambolin alıp kurmak için maliyetiniz 10 bin liradan başlar ve ücretlendirmesi 5 dakikası 2 liradan yapılır. Yani bir çocuk yarım saat zıplarsa 12 lira kazanmış olursunuz.

Atv Kiralama

Dört çekerli küçük arazi araçları olan atv’ler, tatillerde çok tercih edilen araçlardır. Belli bir yoldan giderek bulunduğunuz bölgede tur atmanızı sağlayan atv’leri kullanması da son derece zevklidir. Tatilcilerin hafta sonu eğlencesi olarak tercih ettiği atv kiralama, size gelir kapısı olabilir. Atv maliyeti 3 bin 500 liradan başlıyor. Ancak kiralama ücreti de ona göre bir hayli getiri sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ